Lions of Georgia, Club History 1994-1995

 

Back to History Main Page

District Governor: District A, Toni Walters, Woodstock, GA.   Vice District Governor: Joe E. Reynolds Sr.
District Governor: District B, Philip S. Hurd, Savannah, Ga.   Vice District Governor: Roy E. Godwin     1994-1995
District Governor: District C, M. Clark Lamb Jr., Americus, Ga.    Vice District Governor: Herbert Hughes  290 Clubs
District Governor: District D, Oscar Battle, Dunwoody, Ga.    Vice District Governor: James Panter
District Governor: District E, J. Cecil Daniels, Macon, Ga.     Vice District Governor: Donald L. Norris
District Governor: District F, Bill E. Shurling, Thomson, Ga.    Vice District Governor: Dr. Beverly Roberts 
Council Chairman: Buddy Ouzts, 18-D, Winder, Ga.
Club District President Secretary Meeting Day and Time Meeting Location
Abbeville 18-C Glenn Dorsey (Kay) Carl Gillespie (Madeline) Monday, 1-3, 6:30 Lions Den
Adairsville 18-A Earl Culberson (Joyce) Hill Johnson (Martha) Monday, 1-3, 7:00 Adairsville Inn Restaurant
Adel 18-C Glenn H. Beard (Diane) Aubrey Daniel Cowart (Louise) Tuesday, 1-3, 12:00 King Frog Restaurant
Alamo 18-B Robert Shaw (Pam) Thomas J. Lamb (Doris) Monday, 3, 7:30 Sharkey's Restaurant
Alapaha 18-C Alvin Riner (Evelyn) Van Tucker Monday, 2-4, 8:00 Lions Clubhouse 
Albany 18-C Sharon King (Richard) Jerry Iles (Janet) Tuesday, 1:00 Heritage House
Albany Evening 18-C Rebecca Peak Dana Markert (Scott) Thursday, 2-4, 6:30 Partners Restaurant
Alma 18-B John E. Harrison (Pam) Robert Goodman (Debra) Monday, 7:00 Lions Club House
Alma Queen City 18-B Sonja A. Martin (Randy) Laurie Cohen (Mark) Tuesday, 1-3, 12:00 Lions Club House
Alpharetta 18-A Mike Sullivan (Debbie) Scott Warren (Sharlene) Thursday, 2-4, 7:30 Masonic Hall
Americus 18-C Frank Wohrley (Pat) Pat Wohrley (Frank) Tuesday, 1-3, 7:30 Dream It Up Restaurant
Athens 18-D Dwight L. Bliss (Trey) Hoyt N. Fowler Sr. (Jean) Thursday, 1:00 Holiday Inn
Athens Classic City  18-D Bernard L. Whitaker (Kathy) Gregory Paul (Sharon) Monday, 2-4, 7:00 Shoney's
Athens West 18-D H. C. "Cecil" Oglesby Jr. (Madge) Thomas M. Carr (Catherine) Wednesday, 2-4, 7:30 Zorba's Restaurant
Atlanta 18-A William W. "Bill" Fincher (Jeanie) William R. "Bill" Green (Irene) Friday, 12:15 Top of the Mart Restaurant
Atlanta Buckhead 18-A C. Alex Peterson Willard M. Shankle Jr. (Carolyn) Monday, 2-4, 6:00  The Buckhead Club
Atlanta Chinese American 18-D Kwok To Yue (Drina) Katherine J. Wang Sunday, 3, 7:00 Various
Atlanta Henry Grady 18-A Elmo E. Brown (Lee) W. Melville Johnson (Ellen) Monday, 2-4, 7:00 Morrison's Cafeteria
Atlanta Korean 18-A Hoon Kim (Jeongh) Cheol Hong Kim Saturday, 2, 7:00 Member's Homes
Atlanta Metro 18-A John W. Lawton (Anne) Eddie Lomax Thursday, 2-4, 7:30 Piccadilly Cafeteria
Atlanta North Atlanta Peachtree 18-D Ruth Chiodo Susan Abrams (Phil) Monday, 1-3, 7:30 Ramada Inn
Auburn-Carl 18-D Albert H. Tracy (Carol Sue) G. Morris Crumbley (Velma) Monday, 2-4, 7:30 Lions Club Building
Augusta 18-F Dana Lynn McIntyre Walker L. Dupree (Helen) Tuesday, 1:00 Augusta & Richmond County Civic Center
Augusta Forest Hills 18-F David S. Johnson J. Douglas Rabun (Dot) Tuesday, 1:00 Georgia Diner
Augusta Garden City  18-F Charles E. Irvin PDG (Carolyn) Carolyn S. Irvin (Charles) Monday, 7:00 Shoney's
Austell 18-A William J. Arnold (Zenobia) Homer W. Brannon (Edna) Monday, 2-4, 7:00  Friendship House Restaurant
Baconton 18-C Joseph B. Tyre (Jackie) James B. Breedlove (Elise) Monday, 1-3, 7:30 Community House
Bainbridge 18-C Ralph Simpson (Neil) Jerllyene Middleton Wednesday, 2-4, 12:00 The Charter House Inn
Ball Ground 18-A Lige Hammontree, Jr. (Doris) Fred L. Boling Tuesday, 2-4, 7:30 Community Building
Barnesville-Lamar County 18-E Robert Purvis (Jean) Carol R. Waters Thursday, 2-4, 7:00 Past Time Grill
Baxley 18-B E. D. Flowers (Mary Louise) Charles W. Randall (Pricilla) Monday, 1-3, 7:00 Womans Club Building
Bellville 18-B Rommie Thompson (Gloria) Betty Moore (Joe) Monday, 1-3, 7:30 Bellville Methodist Church 
Blackshear 18-B Roland Womack Kenneth Henley Thursday, 2-4, 7:00 Club Building
Blakely 18-C Joe Hodges (Mary) Dee Ann Nolan (Robert) Tuesday, 2-4, 12:00 Town and Country Club
Bloomingdale 18-B Robbie E. Bland (June) Raymond P. Kujawa (Jessie) Thursday, 2-4, 7:30 Lions Den
Bonanza-Jonesboro 18-E Robert W. "Bob" King (Anna) Helen J. Vallarelli Thursday, 1-3, 7:30 Shoney's
Bowdon 18-E Jimmy L. Agan (Jeanette) Jeanette L. Agan (Jimmy) Tuesday, 1-3, 7:00 Southern Lady
Boynton 18-A Jake Redwine Carl Bunch (Nancy) Tuesday, 2-4, 7:00 Boynton Precinct Building
Brantley County 18-B Lamar Brantley Linda Harris (Kenneth) Monday, 2-4, 12:00 Maida's Restaurant
Bremen 18-E Steve Sampler (Debra) Jerry D. Stanford (Betty) Tuesday, 2-4, 11:30 Shilo Inn
Brunswick 18-B Daniel L. Hickey (Clair) T. R. Johns Monday, 1:00 Holiday Inn
Brunswick Gateway 18-B Gail Hunter (Buddy) Dorothy Hattaway (Donny) Thursday, 2-4, 7:00 Holiday Inn
Buchanan 18-E Bertha Harris (George) Patsy Mobley (Pete) Thursday, 2-4, 7:00 Korner Grill
Buena Vista 18-E Herbert Tante (Juanita) James R. Hagler (Kay) Tuesday, 1-3, 7:00 Community Center
Buford 18-D Jean Kilgore Eileen Bellamy Thursday, 1-3, 7:00 Civic Center
Bulloch 18-B Gene Britt (Ann) James E. Ward Tuesday, 1-3, 7:30 R. J.'s Steakery
Byron 18-E Pete Leach (Myrtle) Dr. Jimmy Hagler (Kay) Thursday, 1-3, 7:30 Byron Elementary School 
Cairo 18-C Donald H. Cate (Margie) Lloyd F. Baldwin (Melba) Tuesday, 1-3, 7:30 Downtowner Restaurant
Calhoun 18-A Dewey Clines Alton Arrowood (Betty) Tuesday, 2-4, 7:30 Golden Corral
Calvary 18-C Neal Dorsey (Debbie) Robert "Bob" Taylor (Marjorie) Tuesday, 2-4, 8:00 Calvary Lions Den
Camilla 18-C Albert Singleton (Shirley) James C. Lapham (Barbara) Tuesday, 11:45 Emily's Restaurant
Canton 18-A Johnny Tatum (Sue) Gloria De Vires (Larry) Thursday, 1-3, 12:00 Pine Crest Restaurant
Carnesville 18-D Alan Wasley (Betty) Harris N. Little (Mary) Monday, 1-3, 7:00 Civic Center
Carrollton  18-E Richard Fryman (Janet) Paul McRae (Sue) Thursday, 12:00 Sunset Hills Country Club
Carrollton Evening 18-E Bender Loftin (Barbara) Paul Miller (Barbara) Monday, 2-4, 7:00 Western Sizzlin
Cartersville 18-A Bob Finnemore (Brenda) Robert L. "Bob" Keys PDG (Ruth) Tuesday, 12:00 Quality Inn
Cedartown 18-A Ray Merritt (Jo) Leon Morris (Gilda) Monday, 1-3, 7:00 Virgil's Restaurant
Centerville 18-E William Morris Kirby (Barbara) A. Lloyd Britt (Judy) Monday, 1-3, 7:30 Lions Club House
Chatsworth 18-A K. W. Going (Shirley) Ronald Mahoney (Susie) Tuesday, 2-4, 7:00 Chatsworth Church of God of Prophecy
Chattanooga Valley 18-A Delbert D. Fouts (Tammy) J. D. Woodward (Sara) Tuesday, 1-3, 7:30 Chattanooga Valley Lions Clubhouse
Chauncey 18-C Steve Pruett (Jeannie) James C. McCranie (Wilmatine) Monday, 1-3, 7:30 Old School House
Chester 18-C Roy Earl Cannon (Diane) Judy Holt (Argene) Tuesday, 2-4, 8:00 The Community House
Chickamauga 18-A Daymon Richard Garrett (Bridgett) Nelda Parrish (J. T.) Thursday, 2-4, 7:30 Older American Center
Clarkesville 18-D Beverly Shirley (Conny) Michael E. Kelly (Audrey) Tuesday, 1-3, 7:00 Adams' Rib Restaurant
Claxton 18-B Raybon H. Moore (Anna) Elmer C. Brewton Tuesday, 2-4, 7:00 Lions Club Building
Clayton 18-D Thois Masters (Sylvia) Ralph M. Pickens Thursday, 1-3, 7:00 Chicken Coop Restaurant
Clermont  18-D Guy N. Mullinax (Irene) Lloyd J. Campbell Jr. (Nikki) Monday, 1-3, 7:30 Clark House Library
Clinch County 18-B Jeffrey Helms (Cathy) L. Philips Martin (Elise) Wednesday, 1-3, 12:30 Homerville Womens Club
Cobb County 18-A Fae Gibson Rick Reader (Dee) Thursday, 1-3, 12:00 Jilly's Restaurant
Cobbtown 18-B Billy Hess (Emma) Horace W. Shewmaker (Dorothy) Monday, 4, 7:30 Cobbtown Methodist Church
Colbert 18-D Donald Parham (Evelyn) J. Paul Burroughs (Roberta) Thursday, 1-3, 7:00 Colbert Depot
Colony City 18-C Johnny Ashe (Barbara) Judy Hollingsworth (Jackie) Thursday, 2-4, 7:30 Western Sizzlin
Colquitt 18-C Kelly Summers Rickey Carpenter (Jan) Tuesday, 1-3, 12:00 Lions Hall
Columbus 18-E John M. Eldridge (Emily) John S. "Jack" Fatum (Tina) Tuesday, 12:30 Holiday Inn
Columbus East 18-E J. Allen McMullen Jr. (Jill) Jan Waksmonski (Mike) Thursday, 2-4, 12:00 Pepper's
Columbus Muscogee 18-E John Cartledge (Carolyn) Denise R. Young (Fred) Monday, 12:45 Ralston Towers
Comer 18-D Chris Nesmith (Jan) Jan Nesmith (Chris) Thursday, 2-4, 7:00 Lions Club House 
Commerce 18-D Kevin Hardy (Wendy) Richard Chambers (Anna) Tuesday, 2-4, 7:15 T-Bones Restaurant
Conyers 18-F Lee Cronan (June) Eugene H. Carpenter (Myrna) Monday, 1-3, 6:45 Holiday Inn
Cordele  18-C Steve Rentfrow Christopher L. Sumner (Sheila) Tuesday, 12:00 Lion's Club Fairgrounds
Cordele Evening 18-C Charles Hughes (Carolyn) Alton B. Churchwell (Lana) Tuesday, 2-4, 7:30 Western Steer  
Cornelia 18-D Wesley Wansley Ann Poston Thursday, 1-3, 7:00 Steak House
Covington 18-F Richard Brown (Janet) James T. Williams (Martha) Thursday, 2-4, 7:30 Lions Club Pavilion
Crawford County 18-E Robert L. Cochran (Betty) W. Larry Sanders (Sybil) Thursday, 1-3, 7:30 Baptist Church
Cuthbert 18-C Chuck Lashley Charles Ferguson Tuesday, 1-3, 7:30 Boy Scout House
Dade County 18-A Carl B. Hill James B. Geddie (Clara) Tuesday, 2-4, 7:30 Various
Dahlonega 18-D Bradley McKinney (Carol) Robert W. Coile (Julie) Thursday, 2-4, 7:00 Fireside Restaurant
Dallas 18-A Tim Cole (Donna) Harold Peterson (Betty) Thursday, 1-3, 7:00 Briar Patch Restaurant
Dalton 18-A Vernon W. Gordon (Norma J.) John W. Parrott (Cathy) Tuesday, 1-3, 7:00 Cherokee Restaurant
Dalton Noon 18-A John Brandon Alice Kimsey Tuesday, 2-4, 12:00 The Oakwood Café
Darien 18-B Don Myers (Dorthia) Ann Whorton (Matt) Monday, 2-4, 7:00 Lions Club Building
Dawson 18-C Thomas E. Parris (Neil) W. L. Hooks (Annette) Tuesday, 7:30 Lions Club House
Dawsonville 18-D Joseph E. Hirsch (Marilynn) Samuel Catanzano Jr. (Sara) Monday, 1-3, 7:30 Dawsonville Pool Room
Dearing 18-F Jerry Sineath Jerry Sineath Monday, 2-4, 7:30 Dearing Park
Decatur 18-D Kenneth Massingale (Genie) Jack Bryant (Martha) Monday, 2-4, 7:00 First Christian Church
Dekalb Central 18-D J. L. Ritchie (Ann) Charles Martin Thursday, 2-4, 7:00 Granny's Kitchen
Donalsonville 18-C Brad Clarke Sherry D. Shattles (Jeff) Tuesday, 12:00 Lions Hall
Douglas  18-B Charles Cross (Nancy) Ron Shields (Debbie) Tuesday, 12:30 Holiday Inn
Douglasville 18-A W. Jake McClendon Douglas G. Landrum (Barbara) Tuesday, 2-4, 7:30 K D's Café
Dublin 18-F Joseph C. Doughty Anne M. Coleman (Randall) Friday, 1:00 Golden Corral
Duluth 18-D Susie Mann Jill Willis (Marvin) Thursday, 2-4, 7:00 Family Restaurant
East Cobb 18-A Gene J. McDuffie (Ernestine) Bobby D. Shaw (Beth) Tuesday, 2-4, 7:00 K.C. Rib Company
East Dublin 18-F Tim Luecke John Popovich (Phyllis) Tuesday, 2-4, 7:30 Community Center
East Point 18-A Thomas N. Magee (Iris) Claude W. McManus (Louise) Tuesday, 1-3, 7:00 Shoney's Restaurant
Eastman 18-C Lorelle Evans Doyce E. Mullis Jr. Tuesday, 12:00 Cofield's Restaurant
Echols County 18-C Donald Dukes (Anna Lou) Robert Davis (Lola) Monday, 3, 7:00 High School Lunchroom
Edison 18-C Jay Arnold (Cathy) Charles W. Mask (Mary) Tuesday, 2-4, 7:30 Lions Building
Elberton 18-D Wallace Edwards (Joelyn) Ralph H. Adams (Blanch) Monday, 1-3, 7:30 Elberton Civic Center
Ellaville 18-E William Marcene Ellis ll (Angie) Bill Newcomb (Frenchie) Tuesday, 2-4, 7:00 Granny's Restaurant
Ellijay 18-A Fred Ruhlman (Gwen) Al Summers (Anita) Tuesday, 2-4, 7:00 Lions Club Complex
Fitzgerald 18-C James Minix (Ann) Charles McWhorter (Marsha) Tuesday, 12:00 Elk's Club
Fleming 18-F Hugh Hitchcock Leo Bourassa (Bonnie) Tuesday, 2-4, 7:30 Fleming Lions Club
Folkston 18-B William H. Wilson (Janet) Manuel Jerambhai (Harsha) Monday, 2-4, 7:30 Tahiti Restaurant
Forsyth   18-E William E. Lancaster (Fran) Elmo Remick (Virginia) Monday, 2-4, 7:00 Holiday Inn
Forsyth County 18-D Dan Sullivan (Gail) Larry Petty (Gloria) Monday, 1-3, 7:00 Doris & Paulette's
Fort Gaines 18-C William "Bill" Pereau (Ruth) William Pereau (Ruth) Thursday, 1-3, 7:30 Tommy's Fish Center
Fort Valley 18-E Thomas C. Tresco (Pat) Mitchell E. Cobb (Sherry) Monday, 2-4, 7:00 Lions Clubhouse
Francis Lake Area 18-C O. C. Prince (Virginia) Judy Marcus (Harvey) Tuesday, 1-3, 7:30 Lake Park Elementary Cafeteria
Gainesville  18-D Steve Ferrell (Susan) Steve Leslie (Susan) Tuesday, 12:00 Holiday Inn
Gainesville Lanier 18-D William "Ted" Miller (Rita) James H. Nease (Lena Ruth) Thursday, 1-3, 7:00 Western Sizzlin
Garden City 18-B Robert E. Priestly (Melba) William L. Forshee (Evelyn) Tuesday, 2-4, 7:30 Garden City Community Center
Glascock County 18-F Melvin G. Raley (Sara) Eddie Miller (Judy) Monday, 1-3, 7:00 Community House
Glennville 18-B Lee Hayden (Linda) R. D. Collins (Modena) Monday, 1-3, 6:30 Omars Restaurant
Golden Isles 18-B George E. Harvey Jr. (Beverly) Randall Rehberg (Pam) Thursday, 1-3, 7:30 Crab Daddies Restaurant
Greenville 18-E Frank Walls (Fran) Bill Miller (Louise) Thursday, 1-3, 7:30 American Legion Hall
Griffin 18-E Ernest A. Hardy (Sue) William T. Wells (Carolyn) Thursday, 1-3, 7:00 Western Sizzlin Steakhouse
Grovetown 18-F Marshall Cripps (Violet) Dela Silvas (David) Tuesday, 2-4, 7:30 Lions Clubhouse
Hahira 18-C D. K. Hollis (Judy) Glen Copeland (Vickie) Monday, 1-3, 6:30 Hihira Motor Lodge
Hapeville 18-A Cyrus Perry Stephens (Clara) Robert F. Weldon (Anna Jeanne) Thursday, 2-4, 7:00 Morrison's Cafeteria
Harlem 18-F Mark Whitaker (Roxie) H. P. Llewellyn (Sue) Monday, 2-4, 7:15 Woman's Club Building
Harris County 18-E Robert S. Frye (Anna) J. Russell Mosley (Ellen) Monday, 1-3, 7:30 Callaway Gardens Inn
Hartwell 18-D Judd Bailey (Emily) Kenneth J. Little (Jane) Tuesday, 1-3, 7:00 Whistle Stop
Hawkinsville 18-C Charles F. Marlow Gary L. Sinyard (Cathy) Tuesday, 12:00 Town House Restaurant
Hazlehurst 18-B S. B. Kitching (Deaubry) Lonnie V. Roberts (Gina) Tuesday, 1-3, 7:00 Big House Restaurant
Heard County 18-E Darrell Crumley (Brenda) Mike Nolley (Christine) Monday, 2-4, 7:30 Heard County Senior Center
Helena 18-B Jimmy Patterson (Sylvia) M. L. Harrelson (Rebecca) Thursday, 2-4, 7:30 Masonic Lodge
Hephzibah 18-F William J. Carroll Jr. Juanita Shirley (Ed) Thursday, 2-4, 7:30 Recreation Center
Hinesville 18-B William Goodwin Paul M. Booten Jr. (Trish) Monday, 1-3, 7:30 Western Sizzlin  
Hoganville 18-E Kevin Wegienka (Melony) James Korytoski (Wanda) Thursday, 1-3, 12:00 Hi-Leif Café
Ideal 18-E Lamar Massey (Linda) Newton B. Parker (Shelby) Monday, 1-3, 7:30 Ideal Club House
Jacksonville 18-B Charles Jones (Elizabeth) Vaunita Waldon Monday, 1, 8:00 Jacksonville Lions Club House
Jasper 18-A Bruce Huntington (Maureen) Bill E. Tanner Thursday, 2-4, 7:00 Jasper Family Steakhouse
Jefferson 18-D William Strickland (Kathleen) David Bohanan (Connie) Monday, 2-4, 6:30 Bruce's Fine Food
Jekyll Island 18-B Francis J. Novak (Stephanie) Roger E. Merrill (Joan) Tuesday, 1-3, 6:30 The Jekyll Inn
Jesup 18-B Brian Huff Ricky Stringer (Denise) Tuesday, 2-4, 6:45 Sybil's Restaurant
Jones County 18-F Terrell Fulford  Irene Y. Kitchens (Clayton) Thursday, 2-4, 7:00 County Fairgrounds
Kingsland 18-B John McDill (Teresa) Wilton L. Gibson (Arlene) Tuesday, 2-4, 7:00 Lions Den
LaFayette 18-A Llewellyn Wood Jr. (Ann) Tony Kendrick (Susan) Thursday, 12:00 Western Sizzlin
LaGrange  18-E Rick Mallory (Dale) Randy Smith (Bridgit) Tuesday, 12:00 Highland Country Club
Lake Seminoe 18-C Ross Faircloth (Merl) Joseph E. Burke (Beverly) Tuesday, 2-4, 7:30 Community Center
Lakeview- Ft. Oglethorpe 18-A Sammy Torbett (Jessie) Waldo Edison (Delores) Monday, 2-4, 7:00 Club House
Lanier County 18-C "Dub"  Music Jay Shaw Wednesday, 2-4, 12:00 Lakeside Restaurant
Laurel Ridge 18-D Doyle Bell (Doris) Gerald L. Doggett (Louise) Tuesday, 1-3, 7:00 Morrison's Cafeteria
LaVista 18-D Connie Baskette Jr. (Cherrie) Robert L. August (Clara) Tuesday, 2-4, 7:00 Red Lobster Restaurant
Lavonia 18-D Jeff Thompson (Beverly) W. Lee Barker (Betty) Tuesday, 1-3, 7:00 Days Inn
Lawrenceville 18-D Ruth N. Britt (Ellis) Kathryn McMillan (Joe) Tuesday, 2-4, 7:00 Shoney's
Lawrenceville Noon 18-D Andy Bearden (Linda) George W. Marlow (Marian) Thursday, 1-3, 12:00 Ryan's Family Restaurant
Liberty Coastal 18-B Gordon Blount (Erline) Coleman Sharpe (Virginia) Tuesday, 1-3, 7:30 Colonel's Island Fire Department
Lilburn 18-D George Weigle Edwin H. Blackwell Monday, 1-3, 7:00 J R's Buffet
Lincolnton 18-F Craig Williamson (Catherine) Randall Edmunds (Trudy) Thursday, 4, 7:00 Home Café
Lithonia 18-D Loren Burney (Amy) Louis T. Brown (Dena) Monday, 1-3, 7:00 Granny's Kitchen
Loganville 18-D Wendell H. Geiger (Peggy) Walter L. Stearman (Mary Jean) Monday, 1-3, 7:00 Methodist Church
Lookout Mountain  18-A Leon W. East (Elsie) Lela Avans (Eddie) Thursday, 2-4, 7:00 Mt. Pleasant Community Center
Louisville 18-F Tim Williams (Dana) Larry Stanley (Fran) Wednesday, 2-4, 7:30 Lions Building
Lumpkin 18-C Charles B. Smith (Ava) Weyman E. Cannington Jr. (Patty) Monday, 1-3, 7:00 Michelle's Restaurant
Luthersville 18-E Norman J. Rowe (Gina) Tommy Adams (Sue) Monday, 1-3, 7:00 City Hall
Lyons 18-B J. Stan Bazemore Arman H. Bazemore (Betty) Monday, 2-4, 12:00 First Baptist Church
Macon 18-E R. Chic Miller (Cathy) Raymond C. "Ricky" Smith (Suzann) Monday, 1:00 Y.W.C.A.
Macon Cross Keys 18-E Jack Felton (Char) Charlonia Felton (Jack) Thursday, 1-3, 7:00 Quail's Nest
Macon Evening 18-E Louie F. Holmes (Melba) Karl T. Bechtel (Bonnie) Tuesday, 2-4, 7:00 Po Folks
Macon Rutland 18-E Terrell Green (Linda) Andy Grubbs (Barbara) Thursday, 1-3, 7:00 Community Center
Macon Southside Community 18-E E. Morley Adams Sue Norris (Don) Tuesday, 2-4, 7:30 Y.W.C.A.
Madison 18-F Russell Carter (Carolyn) Bob Wilbanks (Jan) Tuesday, 2-4, 7:00 Lions Building
Manchester 18-E James Trent Charles E. Withrow Jr. Tuesday, 1-3, 7:00 Victorian Tea Room
Marietta 18-A Dr. Mark G. White (Kathy) William M. Dodd III (Lucy) Thursday, 2-4, 7:00 Jimmy's On The Square
Martin 18-D Robert Stovall (Sandy) Walter Fox (Norma) Thursday, 1-3, 7:30 Martin Community Center
Martinez-Evans 18-F Herb Ashline (Vivian) Frederick A. Kays Jr. (Mildred) Thursday, 1-3, 7:00 Shoney's
McCaysville 18-A Joseph E. Huskey (Carolyn) Clarence J. W. Smith (Dana) Tuesday, 1-3, 6:15 Basin Pride
McDonough 18-E Jasper M. Moore Bill Pitts (Sara) Monday, 2-4, 7:00 Shoney's
McIntosh (Fayetteville- Peachtree City) 18-E Jerry Greenwell (Norma) Norma Greenwell (Jerry) Tuesday, 2-4, 7:00 Long Branch Restaurant
McRae 18-B Clermon L. Bannister (Gayle) H. B. Barnes Jr. (Jean) Monday,12:00 Phillips Lodge
Menlo 18-A Terry G. Willingham (Anita) Ernie Bowling (Karen) Monday, 1-3, 7:00 Menlo School
Metter 18-B Matthew Waters (Janice) Chester Zettler (Joy) Tuesday, 1-3, 7:00 Western Steer Restaurant
Midville 18-F Morris P. Green (Betty) Scott Cochran (Sylvia) Tuesday, 1-3, 7:00 McKinney Pond
Milan 18-B Jack J. Shepperd James B. Melvin (Sadie) Monday, 3, 7:00 R A  Pete's Restaurant
Milledgeville 18-F Don J. Glover (Janet) Ed Menger (Dotie) Thursday, 1-3, 7:30 Jameson Inn
Millen 18-F Lee Wilson Lamar B. Gay (Mary Ellen) Monday, 2-4, 7:30 Judy's Restaurant
Monroe 18-D Bob Trapp (Myrna) Cookie Nicholas (Norman) Monday, 2-4, 7:30 Tipton's Steak House
Montezuma 18-E David M. Peaster (Darlene) David Phillips (Marcia) Thursday, 2-4, 6:30 Lions Club House
Moultrie 18-C Grady Saunders Joel D. Goings (Wylene) Monday, 7:00 Western Sizzlin
Mountain Park    18-D Harold D. Tiller (Hildegard) D. L. Andy Anderson (Frances) Monday, 2-4, 7:00 Coliseum
Mountain Park Gwinett County 18-D Jim Sutton (Judy) Charles Shockley (Anne) Tuesday, 2-4, 7:00 J R's Buffet
Mountain View 18-A Mark Rosser (Sharon) Howard German (Barbara) Monday, 2-4, 7:00 Wesley House
National Hills 18-F E. Frank Pavek Edward Schoultz (Judith) Friday, 1-3, 7:30 Georgia Diner
Norcross 18-D Bill Heron (Roberta) Verne F. Boucher (Sybil) Tuesday, 1-3, 7:30 Norcross Lions Club House
North Decatur 18-D Edward L. Ramlow (Phyllis) R. Bruce Bowers (Dorothy) Monday, 2-4, 7:00 Red Lobster Restaurant
North Dekalb 18-D Ann R. Stump (Harold) Harold R. Stump (Ann) Monday, 2-4, 7:30 Ramada Inn
Ocilla 18-C Warren Mixon (Lisa) Alan Smith (Betty Ann) Thursday, 2-4, 12:00 Ocilla Community House
Oconee 18-D Bill Fox (Judy) Jerry Henderson Tuesday, 2-4, 7:00 Walton EMC
Odum 18-B Wilbur L. Ring (Thelma) John Ripley (Evelyn) Thursday, 1-3, 7:00 Recreation Center
Oglethorpe 18-E Rodger Martin (Shirley) Richard Martiny (Judy) Thursday, 2-4, 7:00 Oglethorpe Lions Club House
Oxford 18-F Ronnie Jones Luther McCart (Pat) Friday, 1-3, 7:00 Town Hall
Patterson 18-B Eldridge Thomas (Kathleen) Raymond C. Cunningham (Lucy) Monday, 1-3, 7:00 Lions Park
Pearson 18-B Chris McRae (Christine) Mike Rowe (Bonnie) Wednesday, 2-4, 12:00 Senior Citizens Center
Pelham 18-C Walter P. Sealy Jr. (Fran) Charles James (Janice) Tuesday, 2-4, 12:00 Pelham Supply Building
Pembroke 18-B Billy G. Marshall (Audrey) William J. Anderson (Mary) Thursday, 1-3, 7:30 Steve's Restaurant
Perry 18-E James Carter (Irene) James McLeod (Vivian) Tuesday, 1-3, 7:30 Denny's Restaurant
Pike County 18-E Loretta Snowden (Don) A. L. Milby (Hazel) Monday, 1-3, 7:30 Concord Café
Plains 18-C Bob Howell (Annette) C. L. Walters lll (Sandra) Monday, 2-4, 7:30 The Lions Club Building
Port Wentworth 18-B Carroll H. Butler (Carolyn) Joe K. Haupt (Elease) Thursday, 1-3, 7:30 Lions Club House
Poulan 18-C Lyndel Ford Charlotte Jolley Thursday, 2-4, 7:30 Poulan Recreation Building
Pulaski 18-C James D. Tripp (Joan) Thomas D. Dawson (Paige) Thursday, 1-3, 7:00 Lions Club House
Quitman 18-C Bill Marko (Pat) Harvey Carmichael (Shirley) Thursday, 1-3, 7:00 The Quitman Lions Den
Rehoboth 18-D Norma L. Kent (Ed) Bevis M. Traylor (Lucille) Tuesday, 1-3, 7:00 Shoney's
Reidsville 18-B Curt J. Thorsen (Sally) Wensley Hobby (Ronella) Monday, 3, 7:30 Community House
Richland 18-C Paul Willson (Polly) Berry B. Coffin (Lillian) Monday, 2-4, 7:30 Lions Club House
Richmond Hill 18-B Dan Collins (Pat) David Murphy (Regina) Wednesday, 4, 7:30 Various
Rincon 18-B Herb Bragg (Brenda) Larry D. Steese (Betty) Monday, 1-3, 7:30 Lions Building
Riverdale 18-E Glenn Turner Peggy A. Nelson (Harvey) Tuesday, 1-3, 12:00 Shoney's
Rochelle 18-C Kenneth Mackey Matt W. Estes Jr. (Janice) Monday, 1-3, 7:30 Kountry Kitchen
Rock Spring 18-A Rick Potts (Phyllis) Jeff Potts (Connie) Tuesday, 2-4, 7:00 Potts Auction Company
Rockmart 18-A Johnny Pinkard (Nancy) Tyre Grigsby Matthews (Perrine) Monday, 1-3, 7:00 Woman's Club House
Rome 18-A Harry Hurley (Rosemarie) Robert A. Swanson (Jane) Tuesday, 12:30 Palladium-Coosa Valley Fair Grounds
Rossville 18-A Harvey G. Cagle William J. Bramblett (Mary Ellen) Monday, 2-4, 7:30 Fairview United Methodist Church
Roswell 18-A Jerry Bramblett (Linda) David Gantz (Robin) Monday, 3, 7:30 Holiday Inn at Roswell Summit
Royston-Franklin Springs 18-D Carl Hedrick (Bobbie) Carolyn Blackmon (Boyce) Thursday, 1-3, 7:30 Roystonian Restaurant
Sandersville 18-F Joe Meeks John D. Carlson (Alice) Friday, 1:00 Brown's Restaurant
Sandy Springs 18-A Alex Peers (Jan) George Bonito (Miriam) Tuesday, 2, 7:00 Old Hickory House
Savannah  18-B Larry H. Lee (Linda) Welby L. Stayton (Shirley) Thursday,  1:00 Hunter Army Airfield, Officers Club
Savannah Chatham South 18-B Judy Ganem (Paul) Morris Broussard (Evelyn) Thursday, 2-4, 7:00 Fairmont Steak House
Savannah Hostess City 18-B Barbara Williams (Tom) Jackie Ricks (Bill) Tuesday, 1-3, 6:30 Hunter Army Airfield, Officers Club
Savannah Port City 18-B Jerome B. Ney (Jeannie) Jon Allan Lichner (Betty Ann) Tuesday, 7:00 Steak & Ale
Screven 18-B Joseph A. Brown (Pam) A. M. Mikell (Juanita) Tuesday, 2-4, 7:30 Screven Restaurant
Senoia 18-E Frank Hollberg lll (Sandra) Tray Baggarly (Sherry) Monday, 2-4, 7:00 Crossroads Restaurant
Shellman 18-C Latrelle Whatley (Diane) Ken Oliver Thursday, 3, 8:00 Oliver Hall
Smyrna 18-A William M. "Bill" Bristow (Elaine) William C. McCart Thursday, 1-3, 7:30 Howards Delicatessen
Snellville 18-D William E. McCluskey (Betty) Lawrence C. Gee (Alice) Thursday, 1-3, 7:30 Walton EMC
Social Circle 18-D Kevin Lobello (Peggy) William Delaune (Gail) Monday, 1-3, 6:30 United Methodist Church
Soperton 18-F Ron Snyder (Pam) John W. Lee Thursday, 2-4, 7:30 Surf  & Turf Restaurant
South Cobb 18-A Lloyd Gillham (Barbara) Robert M. Thomas (Barbara) Monday, 1-3, 7:00 Mother's Finest
South Hall County 18-D Tim F. Hoyt (Kathy) Dick a. Jones (Claudia) Tuesday, 2-4, 7:30 Beef Corral
Sparta 18-F Chuck Hunt (Alice) W. H. Fuzzy" Lester (Eleanor) Wednesday, 1:00 Country Folks Restaurant
Statesboro 18-B William M. Davidson lV (Lagail) Pamela S. Thomason Monday, 2-4, 7:30 Lions Clubhouse
Stone Mountain 18-D Brendan Brennan (Ann) Lawrence "Larry" M. Todd (Nanette) Thursday, 1-3, 7:00 Country Buffet
Swainsboro 18-F T. Wendell Wasdin (Addie) B. Ann Kitchens (Charles) Thursday, 1-3, 7:30 Lions Club House
Sylvania 18-F Donald Toole (Goldie) Craig Martinson (Maria) Monday, 2-4, 7:00 Town House Restaurant
Sylvester 18-C Dr. Raymond Young (Mildred) Hilton Calhoun (Ruby) Monday, 1-3, 7:00 Woman's Club House 
Talbotton 18-E Slade Johnson (Alice) Ed Rowe (Evelyn) Monday, 3, 7:00 Baptist Church
Tallapoosa 18-E Glenn Stephens (Martha) M. B. Lanier (Mable) Thursday, 12:00 Talley Mt. Club
Temple 18-E David Nysewander (Debbie) Johnny Muse (Marvis) Tuesday, 1-3, 7:00 Alden's Restaurant
Thomaston 18-E L. K. Sanders (Martha) Earnest Walker (Geraldine) Monday, 2-4, 7:00 Atwater Manor
Thomasville 18-C Jerry Searcy (Tammy) Gary Cullens (Glenda) Monday, 7:00 Golden Corral
Thomasville Noon 18-C Terry Rouse (Rhetta) Pat Johnson (Ed) Tuesday, 12:00 Plaza Restaurant
Thomson 18-F Don Branch (Christine) David Harris (Deborah) Tuesday, 7:00 Lions Club Building
Tifton 18-C Robert Hubbard (Rae) Richard B. Chalfant (Marjorie) Tuesday, 12:00 Golden Corral
Toccoa 18-D Joey Arencibia (Ann) Joe B. Vaughn (Mary) Tuesday, 2-4, 7:00 Gate Cottage
Towns County 18-D Grover Garrett (Emily) Russell Collins (Debbie) Wednesday, 2-4, 7:00 Young Harris College Cafeteria
Trion 18-A Danny Thomas (Kristin) Clarence Sweatman (Muriel) Monday, 1-3, 6:30 Bulldog Corner
Tucker 18-D C. H. Davis Tarrer Jr. (Nancy) Tommy Lancaster (Martha) Monday, 1-3, 7:00 Old Hickory House
Tunnel Hill 18-A Claude Byers Jr. (Trish) G. Gargandi Vaughn (Barbara) Thursday, 2-4, 7:30 Creekbend Restaurant
Twin City 18-F Dolen E. Brown (Mary Ann) Charles Stewart (Eva) Thursday, 1-3, 7:30 Lions Clubhouse
Unadilla 18-C Don Davis (Margaret) Helen Etheridge Thursday, 2-4, 12:00 Allstate Restaurant
Union County 18-D Lennell J. Bivins (Reeda) Betty Gurr (Arthur) Thursday, 2-4, 7:00 Milton Inn
Union Point 18-F Ricky Newsom O.O. Scott Jr. (Delle) Tuesday, 1-3, 7:00 Community Center
Valdosta  18-C Roy Rawlins (Mary) Harold R. Sheppard (Jean) Tuesday, 12:00 Jimbo's Log Kitchen
Valdosta Evening 18-C Nate Reedy (Millie) Rowe D. Bowen Jr. Thursday, 2-4, 7:30 Western Sizzlin
Vidalia 18-B Dallas McDilda (Loraine) Archie M. Lobrovich (Jeanette) Monday, 6:30 Hilton Restaurant
Vienna 18-C Matt Reed (Ginny) Kenny Calhoun (Sue) Monday, 2-4, 7:30 J. C.'s Restaurant
Villa Rica 18-E Jeff Mathews (Brenda) Perry E. Amidon (Martha) Thursday, 1-3, 7:30 Rock Inn
Wadley 18-F Lamar Faircloth (Carol) George W. Rachels lll (Sydney) Monday, 2-4, 12:00 Sandi's
Warner Robins  18-E Jimmy T. Fountain (Pat) Joseph A. Molony (Betrice) Thursday, 2-4, 7:30 Ramada Inn
Warner Robins Houston Peaches 18-E Gloria Wilkinson Eileen Parker (Walter) Tuesday, 1, 6:30 Ramada Inn
Warner Robins Noon 18-E Earl Bogardus (Dot) Marion L. Froshour (Lucette) Monday, 2-4, 12:00 Shoney's
Warwick 18-C Max Odum Jr. (Lorraine) Samuel T. Byrd Monday, 1-3, 7:00 Lions Den
Washington 18-F Mary Hubbard (Gene) Al Lamar Monday, 7:30 Lions Club Building
Waverly Hall-Ellerslie 18-E Bill Gordy (Janice) Rita McGlaun (Allan) Thursday, 1-3, 7:00 Womans Civic Club
Waycross 18-B Freida Jacobs (Gary) J. Robert Day (Lucy) Tuesday, 1:00 Ware Hotel
Waycross Okefenokee 18-B Auburn Moore (Feather) Paul Hagen (Karen) Monday, 7:30 Lions Club
West Cobb 18-A Clara Hobbs (Hubert) Hubert Hobbs (Clara) Monday, 1-3, 7:30 Bailey's Restaurant
West Jackson 18-D Bill Lott Willard D. Sanford (Juanita) Thursday, 1-3, 7:30 Braselton Courthouse
West Point 18-E William L. Oliver (Denise) Richard D. McCarthy (Martha Lee) Wednesday, 12:00 Riverside Country Club
White County 18-D Bill Vandiver David Edge (Sally) Monday, 2-4, 7:00 Chattanhoochee Restaurant
Wilkinson County 18-F Richard Brantley H. Dell Mason (Ann ) Tuesday, 1-3, 7:00 Various
Wilmington Island 18-B Donald Pope (Tina) Warner R. Houston (Wisteria) Tuesday, 1-3, 7:30 Talahi Island Community Center
Winder 18-D Travis Royster (Julie) Linda Canup (Donnie) Thursday, 2-4, 7:00 Winder Lions Club House
Winterville 18-D Joseph Jobe (Susan) Newton A. Stewart Monday, 2-4, 7:30 Lions Club Building
Woodbine 18-B Peter C. Magoon (Deloris) Charles M. Quattlebaum (Sandi) Monday, 2-4, 7:00 Lions Club Building
Woodstock 18-A Harry Downs Sharlene Warren (Scott) Tuesday, 2-4, 7:00 Golden Corral
Wrens 18-F Roger Coxwell (Alice) Wayne Favors Monday, 1-3, 7:30 Peggy's Restaurant
Wrightsville 18-F Jay Bell Jimmy M. Cook Jr. (Mary) Thursday, 3, 6:30 Sweat's Restaurant