Lions of Georgia, Club History 1983-1984
District Governor: District A, W. Jerry Curtis, Rome, Ga. | |||||
District Governor: District B, Thomas B. Williams, Port Wentworth, Ga. | |||||
District Governor: District C, John R. Childree, Cordele, Ga. | 1983-84 | ||||
District Governor: District D, Millard F. Havener, Athens, Ga. | Clubs: 313 | ||||
District Governor: District E, Robert "Bob" Campen, Lizella, Ga. | |||||
District Governor: District F, Albert B. McClure, Conyers, Ga. | |||||
Council Chairman: Thomas B. Williams, 18-B, Savannah, Ga. | |||||
State Secretary: Robert A. Bowlin (1983-86) | |||||
Club | District | President | Secretary | Meeting Day and Time | Meeting Location |
Abbeville | 18-C | Alec Glenn Dorsey (Kay) | Carl W. Gillespie, Jr. (Madeline) | Monday, 1-3, 6:30 | Lions Club House |
Adairsville (21) | 18-A | Marion Lacey (Retha) | Hill Johnson (Marta) | Monday, 1-3, 7:30 | Ramada Inn |
Adel | 18-C | Bobby Ross Phillips (Butch) | Dan Cowart (Louise) | Tuesday, 1-3, 12:00 | King Frog Restaurant |
Adrian | 18-F | W. C. Tyson (Phyllis) | Wilbur G. Stephens, Jr. (Kaye) | Thursday, 1, 7:00 | Sheppard's Restaurant |
Alapaha | 18-C | Troy E. Owens (Ethel) | O. Gerald Fletcher | Monday, 2-4, 8:00 | Lions Clubhouse |
Albany | 18-C | Richard W. Weathersby (Jeanette) | James A. Burress | Tuesday, 1:00 | Merry Acres Restaurant |
Alma | 18-B | Quillion Taylor (Sandra) | Robert Goodman (Debra) | Monday, 7:00 | Alma Lions Den |
Alpharetta (68) | 18-A | Robert C. Jamison (Carol) | Wallace Blaylock (Miriam) | Thursday, 2-4, 7:30 | Fulton County National Bank |
Americus | 18-C | Lloyd Deaver | Clark Lamb (Sharon) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Georgia Southwestern Cafeteria |
Arlington | 18-C | L. M. Conner (Peggy) | John C. Dallas (Nancy) | Monday, 2-4, 12:00 | Arlington Civic Center |
Athens | 18-D | Dewey O. Lindsay, Jr. (Carolyn) | Millard F. Havener (Georgianna) | Thursday, 1:00 | Holiday Inn |
Athens West | 18-D | Glenn H. Newton (Juanita) | Cecil H. Oglesby, Jr. (Madge) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Western Steer Steakhouse |
Atlanta (128) | 18-A | Jack P. Cunningham (Catherine) | J. Woodie Hood (Miriam) | Friday, 12:00 | Jonathan's |
Atlanta Buckhead (85) | 18-A | A. William Muir (Tee) | Tipton Masterson (Cathy) | Monday, 2-4, 6:30 | Cleo's Pearl |
Atlanta Henry Grady (35) | 18-A | Robert Herrington (Carolyn) | Robert C. Pitts | Monday, 2-4, 7:00 | Old Hickory House Restaurant |
Atlanta Korean (38) | 18-A | Dr. Soo Il Kim | Dr. David K. Pack (Susan) | Thursday, 2-4, 7:30 | Western Sizzlin Steak House |
Atlanta Northeast (24) | 18-A | Cecil O. Pinkerton (Elizabeth) | Ronald R. Porter (Barbara) | Thursday, 1-3, 7:00 | Standard Federal Building |
Auburn-Carl | 18-D | C. Van Elliot (Hazel) | James R. Love (Gladys) | Monday, 2-4, 7:30 | Auburn Carl Lions Club Building |
Augusta | 18-F | Stephen E. Shepard (Kathie) | Walker L. Dupree (Helen) | Tuesday, 1:00 | Augusta Hilton Hotel |
Augusta Forest Hills | 18-F | John Groves (Trudy) | Wayne Hawkins (Jan) | Tuesday, 1:00 | Thunderbird Inn |
Augusta Garden City | 18-F | Larry Connors | Lee Morris | Monday, 7:00 | Western Sizzlin |
Austell (27) | 18-A | J. K. Jones (Carolyn) | W. J. Arnold (Zenobia) | Monday, 2-4, 7:00 | Palms Restaurant |
Baconton | 18-C | Daryl Williamson (Willis Ann) | James B. Breedlove (Elise) | Monday, 1-3, 7:30 | Community House |
Bainbridge | 18-C | John L. Taylor (Elva) | Tom Conger (Gloria) | Wednesday, 2-4, 12:00 | Charter House Inn |
Bainbridge Evening | 18-C | Duane Brock (Paula) | Oscar Davis, III (Linda) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Moby Dick II Restaurant |
Ball Ground (29) | 18-A | Douglas Gantt (Gene) | Fred L. Boling | Tuesday, 2-4, 7:30 | Community Building |
Banks County (Homer) | 18-D | Milton Dalton (Marguerite) | Carl G. Clough (Becky) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Various |
Barnesville- Lamar | 18-E | John Dickens (Virginia) | James C. Hammett, Jr. (Judy) | Thursday, 2-4, 6:30 | Woman's Club House |
Bartow County (26) | 18-A | Ben Phillips (Jo Ellen) | Wendell T. Lifsey (Patricia) | Monday, 1-3, 7:30 | Morrell's Restaurant |
Baxley | 18-B | Jimmy D. James (Sally) | Jack D. Allagood (Janice) | Monday, 1-3, 7:00 | Free Will Baptist Church |
Bethesda | 18-D | Lawrence W. Carlin, Jr. (Virginia) | George D. Floyd (Margaret) | Monday, 2-4, 7:00 | Country Crossing Buffet |
Blackshear | 18-B | Michael J. Anderson (Laura) | Sam Owens (Margaret) | Thursday, 2-4, 6:30 | Oak Plaza Restaurant |
Blakely | 18-C | Lee "Buddy" Timmons (Jamie) | Ralph Kinsey (Nancy) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Blakely Town and Country Club |
Bloomingdale | 18-B | Ernest C. Grizzard (Helen) | Jethro B. Donaldson, Jr. (Henrietta) | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Den |
Bonanza | 18-E | L. Floyd Carmack (Jerri) | Robert W. King (Anna) | Thursday, 1-3, 7:30 | Clock Restaurant |
Bowdon | 18-E | Lewis W. Sherrill (Eva) | Leroy Little (Norma) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Southern Lady |
Bowman | 18-D | Gary D. Jarvis (Pat) | Hoke S. Fortson (Zelma) | Thursday, 2-4, 7:30 | Bowman Community Center |
Boynton (28) | 18-A | Charles Bruce Owens (Grace) | William A. Eaves (Iris) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Boynton Elementary School |
Brantley County | 18-B | Johnny Crews (Patricia) | Emory A. Middleton (Effie) | Monday, 2-4, 12:00 | Red Pig Restaurant |
Bremen | 18-E | Pat Stevens (Sandra) | Bill Miller | Tuesday, 11:30 | Holiday Inn |
Brookhaven | 18-D | Mike Higgins (Mary Margaret) | John Fields | Monday, 2-4, 7:00 | Western Sizzlin Steak House |
Brunswick | 18-B | Harlan Skarpalezos (Linda) | Johnny Floyd (Edith) | Monday, 1:00 | Galley Restaurant |
Buchanan | 18-E | Weyman Garner (Terrico) | Cecil M. Westmoreland (Mildred) | Thursday, 2-4, 7:00 | Korner Grill |
Buena Vista | 18-E | Jesse N. Russell (Patricia) | John F. McCary (Mae) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Country Club & Kate's Kitchen |
Buford | 18-D | Frank Robert Free (Marcella) | John Alexander (Johnnie) | Thursday, 1-3, 7:00 | Buford Civic Center |
Bulloch | 18-B | George C. Hagins (Pennie) | Darrell West (Madge) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Nic Nac Restaurant |
Butts County | 18-E | Hugh Glidewell (Ann) | John Danovic (Terry) | Thursday, 2-4, 12:00 | Mason Jar Restaurant |
Byron | 18-E | Dan Hamilton (Shirley) | Michael Gilstrap | Thursday, 1-3, 7:30 | Byron Elementary School |
Cairo | 18-C | Charles D. Robinson (Brenda) | Roy M. Jones (Faith) | Monday, 1-3, 7:30 | Downtowner Restaurant |
Calhoun (36) | 18-A | Alton Arrowood (Betty) | Frank J. Burnette (Polly) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Holiday Inn |
Calvary | 18-C | Joe Scott (Jean) | Roscoe Dalton (Nettie) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Calvary Lions Den |
Camilla | 18-C | J. L. McKenzie (Kitty) | Jim Lapham (Barbara) | Tuesday, 12:00 | Estelle's Restaurant |
Canton (109) | 18-A | John H. Fincher (Debra) | Aaron N. Ingram (Janice) | Thursday, 1-3, 12:00 | Pinecrest Restaurant |
Carnesville | 18-D | Sid Ginn (Janie) | Jack Ratley (Mildred) | Monday, 1-3, 7:00 | First Bank & Trust |
Carrollton | 18-E | Steve Busby (Virginia) | Joe R. Harris (Cathy) | Thursday, 12:00 | Sunset Hills Country Club |
Carrollton Evening | 18-E | Jerrell H. Haynes (Gretal) | Elton B. Stallings (Nan) | Monday, 2-4, 7:30 | Western Steer |
Cartersville (33) | 18-A | Stephen R. Bradley (Ellen) | W. R. Striplin (Edna) | Tuesday, 12:00 | Morrell's Restaurant |
Cedartown (26) | 18-A | Joe Watts | Leon Morris (Gilda) | Monday, 1-3, 7:00 | Western Steer |
Centerville | 18-E | John Holder (Susan) | Jerry Grimsley (Margie) | Monday, 1-3, 7:30 | Western Sizzlin Steak House |
Chatsworth (27) | 18-A | L. D. Richards (Wylene) | Winston Massengale (Carolyn) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Church of God of Prophecy |
Chattanooga Valley (30) | 18-A | James L. Carden (Nadine) | J. D. Woodward (Sara) | Tuesday, 1-3, 7:30 | United Methodist Church |
Chester | 18-C | Billy R. Phillips (Sue) | James Boyd (Billie) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Community House |
Chickamauga (34) | 18-A | Joe Don Doran (Nancy) | Alfred Evitt (Barbara) | Thursday, 2-4, 7:30 | Masonic Building |
Clarkesville | 18-D | Robert L. "Bob" Williams (Sara) | Bruce G. Nicholson (Brenda) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Adams' Rib Restaurant |
Classic City (Athens) | 18-D | Carroll Humphries (Joan) | Vance L. Cecil Jr. (Wilma) | Monday, 2-4, 7:00 | Davis House Cafeteria |
Claxton | 18-B | Hoke B. Smith (Alice) | Elmer C. Brewton | Tuesday, 1-3, 7:30 | Lions Club House |
Clayton | 18-D | Richard Wallace (Dora) | George H. Prater (Holly) | Thursday, 1-3, 7:00 | Chic'n Coop |
Clermont | 18-D | James Braselton (Jean) | Mancel Oliver (Emogene) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Christian Hill Church |
Clinch County | 18-B | Hugh Shirah (Beverly) | Felton Roundtree (Janet) | Monday, 1-3, 7:00 | Homerville Women's Club |
Cobb County (48) | 18-A | James W. "Bill" Phillips (Doris) | John Fasick (Kaye) | Thursday, 1-3, 12:00 | Holiday Inn |
Cobbtown | 18-B | J. Vaughan Lanier (Faye) | Jeiel A. Hall, Jr. (Grace) | Tuesday, 4, 7:30 | Cobbtown Community House |
Colbert | 18-D | Marvin L. White (Ruthie) | J. Paul Burroughs (Roberta) | Thursday, 1-3, 7:00 | Colbert City Depot |
College Park (20) | 18-A | Peter Steed (Emma) | Daniel P. Harrell (Kathy) | Wednesday, 1-3, 7:00 | Denny's Restaurant |
Colony City | 18-C | Prentiss Brown (Carolyn) | John A. Crowley | Thursday, 2-4, 7:30 | Colony House Restaurant |
Colquitt | 18-C | W. R. Cox, Sr. (Edna) | Roy W. Bush (Annie Belle) | Tuesday, 2-4, 6:30 | Community Center |
Columbus | 18-E | Richard W. McKee (Jean) | James P. McGrotha (Louise) | Tuesday, 12:30 | Columbus Trade Center |
Columbus East | 18-E | Robert J. Spence (Joann) | Ted Cline | Thursday, 2-4, 12:00 | Sheridan Inn |
Columbus Evening | 18-E | Robert Parker (Selena) | Robert P. Speser (Mary) | Thursday, 2-4, 7:00 | Morrison's Cafeteria |
Columbus Muscogee | 18-E | H. Morris Pruitt (Grace) | Rickey B. Gibson (Pam) | Monday, 12:30 | Ralston Towers |
Comer | 18-D | Frank Fleming (Vinnie) | E. Lafayette McLeroy (Wilda) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Commerce | 18-D | Elton Collins (Nancy) | Richard Chambers (Anna) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Chandlers Restaurant |
Conyers | 18-F | Robert Kelley (Faye) | Bobby J. Pemberton (Faye) | Monday, 1-3, 7:00 | Gerald's Restaurant |
Cordele | 18-C | Melton Culpepper (Jane) | Bobby W. Davis (Shirley) | Tuesday, 12:00 | Community Clubhouse |
Cordele Evening | 18-C | J. R. Smith (Ruby) | Alton Churchwell (Lana) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Western Steer Steakhouse |
Cornelia | 18-D | Chris Fortenberry | Larry Whitfield | Monday, 1-3, 7:00 | The Steak House |
Covington | 18-F | T. Wayne McDonald (Brenda) | James T. Williams (Martha) | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Club Pavilion |
Crawford County | 18-E | Harold Nesmith | Vernon Alligood (Jerri) | Thursday, 1-3, 7:30 | Crawford County Extension Office |
Cusseta | 18-E | Arthur W. Culpepper (Gloria) | Billie E. Galbraith (Lillie) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Lions Den |
Cuthbert | 18-C | Chuck Lashley (Joan) | Pete Johnson (Krista) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Daniel's Restaurant |
Dade County (21) | 18-A | Lionel Austin (Jane Ann) | James B. Geddie (Clara) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Various |
Dahlonega | 18-D | John Aldrich (Jeanie) | Tony E. Collins (Deborah) | Thursday, 2-4, 7:00 | The Smith House |
Dallas (26) | 18-A | Carl Scoggins, Jr. (Wilma) | Howard Maxwell (Linda) | Thursday, 1-3, 7:30 | Alfredo's Restaurant |
Dalton (86) | 18-A | Marion Albertson (Virginia Lee) | Franklin Pierce, Jr. (Nancy) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Holiday Inn |
Dalton Noon (37) | 18-A | Don Lofty (Irene) | Jed Rauenholt (Kath) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Holiday Inn |
Darien | 18-B | John Bryson (Nancy) | Ralph G. Huff (Frances) | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Club Park |
Dawson | 18-C | Hiram Peeler (Berly) | Joe D. Sams (Bonnie) | Tuesday, 7:30 | Dawson Lions Club House |
Dawsonville | 18-D | Carl C. Lance (Vivian) | C. Lamar Bigham (Stella) | Monday, 1-3, 7:00 | Lola's Kountry Kitchen |
Dearing | 18-F | Bill Veach (Norma) | Ray Washington (Ann) | Monday, 2-4, 7:30 | Dearing Elementary School |
Decatur | 18-D | Alfred F. Brunetti (Ann) | George Trott (Grace) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Dekalb Federal Savings & Loan |
Dekalb Central | 18-D | Gordon W. Jerow (Molly) | Henry Jackson (Frances) | Thursday, 2-4, 7:00 | Morrison's Cafeteria |
Donalsonville | 18-C | Ralph Powell (Rachel) | Leon A. Barnes (Betty) | Tuesday, 12:00 | Lions Hall |
Dougherty | 18-C | Charles E. Finley (Nan) | Howard Kerr (Martha) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Han's Restaurant |
Douglas | 18-B | Milton G. Clements (Laura) | J. P. Barnett | Tuesday, 12:30 | Holiday Inn |
Douglasville (15) | 18-A | Clyde J. Roberts (Jonnie) | Douglas G. Landrum (Barbara) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Steak House |
Druid Hills | 18-D | Randall J. Smith (Ann) | Mendal A. Bouknight (Del) | Thursday, 1-3, 7:00 | Oak Room, Cox Hall, Emory University |
Dublin | 18-F | Bob Strickland (Nancy) | David Senn (Becky) | Friday, 1:00 | Brown's Restaurant |
Duluth | 18-D | Gerald R. Horner (Annie Lou) | Jay Leland (Joyce) | Thursday, 2-4, 7:30 | Scout Hut |
Dunwoody | 18-D | Howard L. Psalmonds | Bruce H. Antman (Maureen) | Monday, 2-4, 7:00 | Po Folks Restaurant |
East Marietta (50) | 18-A | Ray W. Moore (Elizabeth) | Stanley R. Kelly (Emily) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Ramada Inn |
East Point (17) | 18-A | Frederick R. Heard (Mary Jo) | Claude W. McManus (Louise) | Thursday, 1-3, 7:00 | Lakeside Country Club |
Eastman | 18-C | James R. Williams (LeMay) | Loften Giddens | Tuesday, 12:00 | Carriage Inn |
Echols County | 18-C | Jimmy Lee Bennett (Janie) | Jackie L. Carter (Mary Bell) | Monday, 4, 7:00 | Homes of Members |
Edison | 18-C | Joe S. Jackson, Jr. (Sylvia) | Charles W. Mask (Mary) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Lions Club Horse Show Grounds |
Elberton | 18-D | William "Bill" Berzett (Sandra) | Ralph Adams (Blanche) | Monday, 1-3, 7:30 | Elberton Civic Center |
Ellaville | 18-E | Ralph Taylor (Margaret) | Mitchell E. Ellis (Janet) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Ella Villa Restaurant |
Ellijay (88) | 18-A | Dr. Hal F. Stollz (Ginny) | John M. Harrison | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Executive Park | 18-D | Leroy Danzy (Mariko) | Michael C. Fuller | Tuesday, 1-3, 12:00 | Travelodge Inn |
Fairfield | 18-E | C. E. "Ed" Smith (Pat) | Steve Adams | Tuesday, 1-3, 7:30 | Fairfield Plantation Country Club |
Fayette County | 18-E | Col H. J. Miller,Jr. (Thomasina) | W. E. Shelnutt (Margaret) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Fellowship Hall, First Methodist Church |
Fitzgerald | 18-C | Bill Pelham (Carly) | Sammie L. Youmans (Donna) | Tuesday, 12:30 | Colony House Restaurant |
Fleming | 18-F | John F. Sutherland (Doris) | Kenneth E. Lichtenfels (Lynn) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Fleming Lions Clubhouse |
Floyd County (10) | 18-A | David Stelts (Pat) | James O. Reed (Barbara) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Partridge Café |
Folkston | 18-B | Edward Nash (Frances) | Laverne Crews | Monday, 2-4, 7:30 | Ridgecliff Restaurant |
Forsyth | 18-E | Harold Lewis (Lilegene) | W. Clayton Lancaster | Monday, 2-4, 7:00 | Holiday Inn |
Forsyth County | 18-D | Larry Tanner (Margaret) | Clarence Lambert (Ruth) | Monday, 1-3, 7:00 | Western Steer |
Fort Gaines | 18-C | C. M. Cook (Sue) | Jack Durham (Lorraine) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Tommy's Fish Center |
Fort Valley | 18-E | John A. Sheffield (Jannis) | W. R. Patterson (Debbie) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Club House |
Francis Lake | 18-C | Jimmy C. Davis, Sr. (Carolyn) | J. G. Kuykendall (Rita) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Civic Center |
Gainesville | 18-D | Daniel W. Truluck (Katherine) | Thomas F. Sexton (Cathey) | Tuesday, 12:05 | Holiday Hall |
Garden City | 18-B | William E. Oglesby (Jane) | Paul Harvey Jones (Reba) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Garden City Community House |
Georgetown | 18-C | Robert M. House (Frances) | George M. Phillips (Sarah) | Thursday, 3, 8:00 | Holiday Inn |
Glascock County | 18-F | Melvin Raley (Sarah) | Frank "Bo" Watson (Jackie) | Monday, 1-3, 7:00 | Various |
Glennville | 18-B | Albert "Ronnie" Rahn (Cathy) | John Hyman (Sarah) | Monday, 1-3, 6:30 | The Mascot Restaurant |
Golden Isles | 18-B | James A. Alexander (Lydia) | E. A. Steipe (Frances) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Sea Palms |
Greensboro | 18-F | Willie E. Chester (Lenester) | Ray A. Marchman (Margaret) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Nathaniel Greene Restaurant |
Greenville | 18-E | Robert Lee Todd IV (Martha Lee) | Robert E. Sistrunk | Thursday, 1-3, 7:30 | American Legion Hall |
Griffin | 18-E | Lovejoy Harwell (Margaret) | Warren Bedingfield (Frances) | Thursday, 2-4, 7:00 | Griffin Moose Lodge |
Grovetown | 18-F | Eual D. Lynn (Rita) | Arthur L. Holmes | Tuesday, 2-4, 7:30 | City Hall |
Hahira | 18-C | Emory Mathis (Iris) | Bill Allen (Susan) | Monday, 1-3, 7:00 | Hahira Lions Club Den |
Hampton | 18-E | J. Manley Grier (Lucille) | Julian Rowan (Eloise) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Camp Fortson |
Hapeville (38) | 18-A | William D. Ramsey (Clemene) | Walter J. Cobb (Karlene) | Thursday, 2-4, 7:30 | Morrison's Cafeteria |
Harlem | 18-F | Alto Walker (Shelby) | James R. Grice (Iris) | Monday, 2-4, 7:30 | Harlem Woman's Club Building |
Harris County | 18-E | Gordon Tyrrell | James R. Mosley (Ellen) | Monday, 1-3, 7:30 | Callaway Gardens Inn |
Hartwell | 18-D | Dick Cloutier (Nancy) | Robert Winburn (Debbie) | Tuesday, 1-3, 7:00 | The Lunchbox |
Hawkinsville | 18-C | Wayne Allen (Judy) | William G. Gibson (Evelyn) | Tuesday, 12:00 | The Steak House |
Hazlehurst | 18-B | Lonnie Roberts | Richard Vaughn (Judy) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Big House Restaurant |
Heard County | 18-E | Terry Harper (Marsha) | Benjie Hyatt | Monday, 2-4, 7:30 | Scout Hut |
Hinesville | 18-B | Marvin Patterson (Jo) | Jarve E. Bennett (Mary Lou) | Monday, 1-3, 7:30 | First United Methodist Church |
Hogansville | 18-E | Harold E. Giles (Sherrelle) | John P. Davidson (Joeline) | Monday, 1-3, 12:00 | Smith's Restaurant |
Ideal | 18-E | Donald A. Massey (Elizabeth) | Ronald Tarrer (Virginia) | Monday, 2-4, 7:00 | Ideal Club House |
Iron City | 18-C | Alan Ingram (Sue) | Ronald E. Ingram (Brenda) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Iron City Community Center |
Jacksonville | 18-B | Leon Wilkes (Cynthia) | Charles Jones (Elizabeth) | Monday, 2, 7:30 | Jacksonville Lions Club House |
Jasper (82) | 18-A | Don Enis (Katie) | W. A. Gooch (Deane) | Thursday, 2-4, 7:00 | Woodbridge Inn |
Jefferson | 18-D | Jim Joiner (Ruth) | Samuel M. Cates (Becky) | Monday, 2-4, 7:00 | Bruce's |
Jekyll Island | 18-B | Robert D. Chenoweth (Ethel) | Leonard R. Brickey (Helen) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Wanderer Motel |
Jesup | 18-B | Charlie Feltman (Pattie) | Charlie Woodson (Nancy) | Tuesday, 2-4, 6:45 | Western Steer Steakhouse |
Jones County | 18-F | Kenneth Martin (Joann) | Robert H. Wells (Margaret) | Thursday, 2-4, 7:00 | Hadden's Restaurant |
Kingsland | 18-B | H. E. Watson (Julia) | Wilton L. Gibson (Arlene) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Tomachi Chi's Restaurant |
LaFayette (48) | 18-A | Breck Parker | James Shattuck | Thursday, 12:00 | Surrey Restaurant |
LaGrange | 18-E | H. J. Thomas (Brenda) | Payl Wetherington (Susan) | Tuesday, 12:00 | Highland Country Club |
LaGrange Evening | 18-E | Herman Ray Davis (Gwen) | Lowell Elliott (Lucy) | Thursday, 2-4, 7:00 | Highland Country Club |
Lake Wildwood | 18-E | Larry McCann (Jackie) | Cecil D. Canady (Jane) | Monday, 1-3, 7:30 | Lake Wildwood Clubhouse |
Lakeview- Ft. Oglethorpe (25) | 18-A | Robert Clark (Mary Ellen) | T. L. Shivers (Ann) | Monday, 2-4, 7:00 | Club House |
Lanier | 18-D | Marion Merck (Pat) | Raymond L. Kent (Camille) | Thursday, 1-3, 7:00 | Dry Dock |
Lanier County | 18-C | Jimmy V. Benefield (Linda) | John F. Patten (Cathy) | Wednesday, 2-4, 12:00 | LaCo Restaurant |
Laurel Ridge | 18-D | Ed Ledbetter (Kitty) | Jim Gammell (Carolyn) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Cox Hall, Emory University |
LaVista | 18-D | Charles Tarras (Julia) | Lewis W. de Jarnette (Hildreth) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Papa's Restaurant |
Lavonia | 18-D | Dale Stone (Pam) | Jesse Brannen (Martha) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Ramada Inn |
Lawrenceville | 18-D | Dan Gladney (Judy) | Donald Cash (Ashley) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Dover House Restaurant |
Leesburg | 18-C | Jack M. Fore, Sr. (Doris) | L. Brad Hatfield (Sue) | Monday, 2-4, 8:00 | Lions Club House |
Liberty Coastal | 18-B | Jack D. Slater (Betty) | H. Lee Card (Mary) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Old Dorchester School |
Lilburn | 18-D | Tom Burges (Sarah) | Bill Head (Carole) | Monday, 1-3, 7:00 | Golden Corral |
Lincolnton | 18-F | Pat O'Conner (Cindy) | Larry Collins (Emmye) | Thursday, 4, 7:00 | Lincolnton Clubhouse |
Lithonia | 18-D | Robert A. Mitchell (Linda) | L. T. Brown (Dema) | Monday, 1-3, 7:15 | Granny's Kitchen |
Lizella | 18-E | John M. Almack (Cheryl) | Rick Anthony (Carla) | Monday, 2-4, 7:30 | Lizella Methodist Church |
Loganville | 18-D | John Thomas McMillon (Teresity) | Lanier Johnson (Retha) | Monday, 1-3, 7:30 | Loganville United Methodist Church |
Long County | 18-B | W. Price Chapman, Jr. (Connie) | Malcohm Chapman | Thursday, 2-4, 7:30 | Various |
Louisville | 18-F | Richard Phillips (Angelia) | Charles Eames (Myrna) | Wednesday, 2-4, 8:00 | Louisville Lions Club Building |
Lumber City | 18-B | Elton B. Darby | Gary Webster (Elaine) | Monday, 1, 7:30 | Community House |
Lumpkin | 18-C | James P. Babb (Merrilyn) | Matthew M. Moye (Georgia) | Monday, 1-3, 7:30 | Michele's Restaurant |
Luthersville | 18-E | R. Murray Plant (Henrietta) | Norman I. Rowe (Gina) | Monday, 1-3, 7:30 | Lutherville City Hall |
Lyons | 18-B | James A. Johnson (Virginia) | Roy L. Stewart (Judith) | Monday, 2-4, 12:00 | Cabaret |
Macon | 18-E | Lane Lovein (Margaret) | Raymond C. Smith Jr. | Tuesday, 1:15 | Macon Health Club |
Macon Cross Keys | 18-E | B. R. Evans (Eunice) | C. W. McMahon (Martha) | Thursday, 1-3, 7:30 | Shoney's |
Macon Rutland | 18-E | Hugh L. Neisler (Joan) | Steve Creech (Pam) | Thursday, 1-3, 7:30 | Rutland Community Center |
Macon Southside | 18-E | Charles B. Greer | Hugh C. Carver (Bobbie Jo) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Macon YWCA |
Macon Vine-Ingle | 18-E | William H. Thornton (Maude) | M. Royce Gordon (Marian) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Shane's Steak House |
Madison | 18-F | James Claxton | William G. Adair (Mary) | Tuesday, 2-4, 7:30 | VFW Hall |
Manchester | 18-E | Emory Proctor (Kay) | Willie Hall (Phyllis) | Monday, 1-3, 7:00 | Coffey's Pot Restaurant |
Marietta (34) | 18-A | Robert E. Koch (Eva) | William M. Dodd III (Lucy) | Thursday, 2-4, 7:00 | Cupboard Restaurant |
Martin | 18-D | Max Freeman (Barbara) | Johnny Goodwin | Thursday, 1-3, 7:30 | Martin Community Center |
Martinez-Evans | 18-F | Herman R. Lord (Mae) | Joe S. McKenney (Helen) | Thursday, 1-3, 7:30 | Sandy's Piazza |
McCaysville (17) | 18-A | Albert D. Sivils (Mary) | Boyd Wayne Rule (Lucy) | Thursday, 1-3, 6:15 | Arp's Restaurant |
McDonough | 18-E | Allen Scott Reeves (Mildred) | Walker McGarity (Eudora) | Monday, 2-4, 7:00 | Sizzling Platter Restaurant |
McRae | 18-B | Michael P. Clanton (Ivey) | Ray Beauchamp (Betty) | Monday, 12:00 | Plantation Restaurant |
Menlo (23) | 18-A | Jim "Ed" Cavin (Barbara) | Ed Thompson (Yvonne) | Monday, 1-3, 7:00 | Menlo School Cafeteria |
Metter | 18-B | Joe DeLoach (Jenny) | Joe Moore | Tuesday, 1-3, 7:30 | Denver's Restaurant |
Midville | 18-F | John Mulling | George H. Evans (Nancy) | Tuesday, 1-3, 7:00 | McKinney Pond |
Milan | 18-B | Mickey Martin (Shirley) | Jack J. Shepherd | Monday, 3, 7:30 | Milan Elementary School |
Milledgeville | 18-F | J. B. Deal (Terry) | Ed Menger, Jr. (Doshia Ann) | Thursday, 1-3, 7:30 | Days Inn |
Millen | 18-F | Robert M. Wilson (Patricia) | Lamar B. Gay (Mary Ellen) | Monday, 2-4, 7:30 | Mills Restaurant |
Monroe | 18-D | Charles Dyer (Patricia) | Ken Neil (Melinda) | Monday, 2-4, 7:30 | Monroe Municipal Auditorium |
Montezuma | 18-E | James W. Williams (Donna) | Lyn Gresham (Roberta) | Thursday, 2-4, 7:00 | Jaycee Club House |
Montgomery County | 18-B | Lewis W. Strickland (Sally) | Landle Hamilton (Patsy) | Thursday, 2-4, 7:30 | Snack Shack |
Morrow | 18-E | David Cheves (Virginia) | Jim Wilson (Linda) | Thursday, 2-4, 7:30 | Mama's Best Cookin |
Moultrie | 18-C | E. W. Rhoden, Jr. (Margaret) | Roscoe M. Stallings (Betty) | Monday, 7:00 | Bull's Restaurant |
Mountain View (12) | 18-A | Ron Geary (Betty) | Howard German (Barbara) | Monday, 2-4, 7:00 | Mountain View School |
National Hills | 18-F | Michael J. Sizemore (Laura) | Charles F. Byrd, Jr. (Barbara) | Friday, 1-3, 7:45a | Schwartz' Restaurant |
Newnan | 18-E | David Granroos (Nancy) | Harold Lawrence | Tuesday, 1-3, 7:00 | Western Steer |
Norcross | 18-D | Bob Miller (Sybil) | Gary Cobb | Tuesday, 1-3, 7:30 | Lions Club Building |
North Decatur | 18-D | Edward L. Ramlow (Phyllis) | Robert Lane (Kay) | Monday, 2-4, 7:00 | Cox Hall, Emory University |
North Dekalb | 18-D | James E. Hickey (Jane) | Dana F. Persells | Monday, 2-4, 7:30 | Western Sizzlin Steak House |
North East Cobb (32) | 18-A | William "Bill " Vaughn (Sue) | Cecil E. Cochran (Lila) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Flanders Restaurant |
Northlake | 18-D | Robert Lansdell (Pat) | Albert G. Woelfle (Ellie) | Tuesday, 1-3, 7:00 | El Chico's Restaurant |
Ocilla | 18-C | Richard Williamson (Faith) | Thomas A. Robinson (Beth) | Thursday, 2-4, 12:00 | Ocilla Community House |
Oconee | 18-D | Frank Parrish (Helen) | J. B. Holbrooks (Peggy) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Walton EMC |
Odum | 18-B | F. Wade Odum (Lanette) | Tommy R. Sharpe (Evonne) | Thursday, 1-3, 7:30 | Odum Recreation Center |
Oglethorpe | 18-E | George C. Smith (Helen) | Dan O. Harvill (Emily) | Thursday, 2-4, 7:00 | Oglethorpe Lions Club House |
Oxford | 18-F | Tim Townsend (Becky) | John T. Cline (Marie) | Thursday, 1-3, 7:30 | City Hall |
Patterson | 18-B | Claude Robertson (Ludell) | R. C. Cunningham (Lucy) | Monday, 1-3, 7:00 | Patterson Lions Park |
Pearson | 18-B | Phil Torrance | William L. White (Angela) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Double T Restaurant |
Pelham | 18-C | Kenneth "Kenny" West (Rose) | Walter P. Sealy, Jr. (Fran) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Pelham City Hall |
Pembroke | 18-B | Travis B. Moore (Dianne) | Robert Bowers (Mary Jane) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Doris' Pembroke Café |
Perry | 18-E | Carl J. Barrett (Eudelle) | Thomas E. Adams (Barbara) | Tuesday, 1-3, 7:30 | New Perry Hotel |
Pike County | 18-E | Andy Sprague | Roger Shannon | Monday, 1-3, 7:30 | Lions Club Building |
Plains | 18-C | Robert B. Moss (Betty) | William E. Wise | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Pooler | 18-B | Mack T. Pierce, Jr. | Andrew H. Sienkiewicz | Monday, 2-4, 7:30 | Trinity United Methodist Church |
Port Wentworth | 18-B | P. B. Edwards (Lorraine) | James L. Coursey, Sr. (Betty) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Clubhouse |
Poulan | 18-C | George Lewis | Ronald Hudson | Thursday, 2-4, 7:30 | Community Building |
Powder Springs (0) | 18-A | James S. Cash (Sue) | A. H. Hardy (Ray) | Thursday, 2-4, 7:00 | Tiffany's Restaurant |
Pulaski | 18-C | Watson F. Cobb (Judy) | Charles M. Bergh (Kay) | Thursday, 1-3, 7:00 | Lions Den |
Quitman | 18-C | Harry R. Hardwick (Charlene) | Ronnie Miller (Marcie) | Thursday, 7:30 | Lions Den |
Rehoboth | 18-D | Edgar A. Kent (Norma) | John Holladay (Helen) | Tuesday, 1-3, 7:00 | University Heights United Methodist Church |
Reidsville | 18-B | Charles H. Young (Mary Ann) | J. Lewis Lynn (Wanda) | Monday, 3, 7:30 | Reidsville Community House |
Richland | 18-C | Wiley Perryman (Doris) | Paul Watson | Monday, 2-4, 7:30 | Granny M's Restaurant |
Richmond Hill | 18-B | Tom Stedman (Evelyn) | John G. Brewer (Sallie) | Wednesday, 3, 7:30 | Richmond Hill Methodist Church |
Rincon | 18-B | Nate Lambrecht | Meddie T. Still lll (Barbara) | Monday, 1-3, 7:30 | Rincon Community Building |
Riverdale | 18-E | Grady C. Cox (Eleanor) | Charles H. Hutchenson | Monday, 2-4, 7:30 | Shanes Restaurant |
Rochelle | 18-C | Edward R. Finley | Wallace C. Lamb (Denise) | Monday, 1-3, 7:30 | Kountry Kitchen |
Rock Spring (10) | 18-A | Jeff Potts (Con) | A. J. Isbell (Marian) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Rock Spring Elementary School |
Rockmart (24) | 18-A | James W. Tramell (Jo) | Tyre G. Matthews (Perrine) | Monday, 1-3, 7:00 | Woman's Club |
Rome (72) | 18-A | John L. Graham (Nancy) | Andrew W. Derrick (Camille) | Tuesday, 12:30 | Holiday Inn |
Rossville (25) | 18-A | Gary W. Case (Mary Jo) | Andrew J. Stephens (Ruby) | Monday, 2-4, 7:30 | Rossville High School |
Roswell (45) | 18-A | William R. Brantley (Mary) | J. B. Corder (Eva) | Monday, 1-3, 7:30 | South Fulton Development Center |
Royston Franklin Springs | 18-D | John Seay (Deborah) | Morris Andrews (Mazelle) | Thursday, 1-3, 7:30 | Roystonian Restaurant |
Sandersville | 18-F | Alex Roberts (Martha Jo) | William L. Gabbert (Geri) | Friday, 1:00 | Clinton Restaurant |
Sandy Springs (17) | 18-A | Leon O. Foster (Lillian) | R. D. "Dick" Hesling (Jean) | Wednesday, 1-3, 7:00 | Campbell-Stone Apartments |
Savannah | 18-B | George Tassey (Dorothy) | C. F. R. "Rai" Denhard (Shirley) | Thursday, 1:00 | Downtowner Motor Inn |
Savannah Chatham South | 18-B | Bob Ferraro (Jean) | James T. McGinn (Myrtle) | Thursday, 2-4, 7:30 | Officers Club, Hunter Army Airfield |
Savannah Port City | 18-B | John A. Lichner (Betty Ann) | Reginald R. Seoane (Louise) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Officers Club, Hunter Army Airfield |
Screven | 18-B | Robert Russell (Mary) | A. M. Mikell (Juanita) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Screven Community Center |
Senoia | 18-E | Coy Lee E. Dyson (June) | G. Zollie Cole (Eleanor) | Monday, 2-4, 7:30 | American Legion Building |
Shellman | 18-C | F. M. Stewart, Jr. | L. R. Rigsby (Ruth) | Thursday, 1-3, 8:00 | Oliver Hall |
Smyrna (63) | 18-A | Harold Hobbs (Betty Jean) | R. Cecil Haralson, Jr. (Gennie) | Thursday, 1-3, 7:30 | Farmer John's Restaurant |
Snellville | 18-D | Cecil Nash (Mildred) | Jack R. Anderson (Ann) | Thursday, 1-3, 7:30 | Walton EMC |
Social Circle | 18-D | James W. Early (Frances) | Luke Flowers (Mary Alice) | Monday, 1-3, 6:30 | Social Circle High School |
Soperton | 18-F | Gene Bowers (Barbara) | Glenn Powell (Pamela) | Thursday, 2-4, 7:00 | Soperton Community House |
South Cobb (47) | 18-A | Harold Baker (Pauline) | George Mann (Barbara) | Monday, 1-3, 7:30 | Palms Restaurant |
Southwest Dekalb | 18-D | Ray D. Swain (Helen) | James G. Grady (Sandra) | Monday, 2-4, 7:30 | Piccadilly Cafeteria |
Sparta | 18-F | Billy Hargrove (Harriet) | Richard A. Eisel (Charlotte) | Wednesday, 1:00 | Four Steers Restaurant |
Springfield | 18-B | Kenneth M. Lay (Carol) | Keith Page (Karen) | Thursday, 2, 7:30 | Springfield United Methodist Church |
Statesboro | 18-B | Donald Hawk (Barbara) | Edwin L. Cook (Kay) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Stockbridge | 18-E | Herman J. McArthur (Sara) | James C. Waggoner (Margie) | Monday, 1-3, 7:00 | Phil's Kountry Fisherman |
Stone Mountain | 18-D | Joseph S. Almand, Jr. (Sandra) | Elwood C. "Woody" Craddock (Paula) | Thursday, 1-3, 7:00 | Country Buffet |
Summerville (19) | 18-A | Bobby Thornberry (Margaret) | Randall Smith | Tuesday, 1-3, 7:30 | Round Table Restaurant |
Swainsboro | 18-F | John E. Torpy (Linda) | Robert P. "Bob" Lyons (Barbara) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Clubhouse |
Sylvania | 18-F | Ed Hagan (Jean) | Michael E. Pullen (Susan) | Monday, 2-4, 7:30 | Town House Restaurant |
Sylvester | 18-C | J. E. Whitfield (Clarie) | Elmo Agoos (Pearl) | Monday, 1-3, 7:00 | Sylvester Woman's Club |
Talbotton | 18-E | Gary Page (Donna) | Gary Page (Donna) | Monday, 2-4, 7:30 | Community House |
Tallapoosa | 18-E | Tom Graham (Dixie) | M. B. Lanier (Mable) | Thursday, 12:00 | Talley Mountain Country Club |
Tallulah Falls | 18-D | Glynn V. Worley (Shari) | Johnny M. Irvin (Anne) | Monday, 4, 7:00 | Tugalo Community Center |
Temple | 18-E | Henry J. House (Mary) | Clarence Grice (Eloise) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Alden's Café |
Thomaston | 18-E | Robert Fallin (Andrea) | C. Sanford Kersey (Annette) | Monday, 2-4, 7:00 | Hotel Upson |
Thomasville | 18-C | Charles McNatt (Melba) | Gary Cullens (Glenda) | Monday, 7:30 | Golden Corral |
Thomasville Noon | 18-C | Joseph A. Milton (Emily) | Charles M. Coram (Julie) | Tuesday, 12:00 | Plaza Restaurant |
Thomson | 18-F | Robert A. Warr (Joyce) | William G. Bross | Tuesday, 7:00 | Lions Club Building |
Tifton | 18-C | John R. Long (Ilene) | Gary J. Goscho (Marilyn) | Monday, 12:00 | Ramada Inn |
Toccoa | 18-D | Howard Whitaker (Gladelle) | John F. Anderson (Betty) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Plaza Motor Inn |
Towns County | 18-D | George W. Shongut (Sylvia) | Steve Holmes (Joyce) | Wednesday, 2-4, 7:30 | Young Harris College Cafeteria |
Trion (18) | 18-A | Clarence Sweatman (Muriel) | Robert E. Bennett (Ann) | Monday, 1-3, 6:30 | Riegeldale Tavern |
Tucker | 18-D | Bobby Grant (Mary Lee) | Louis Mayer (Lorene) | Monday, 1-3, 7:00 | Western Sizzin |
Tunnel Hill (37) | 18-A | Danny B. Cochran (Kathy) | Tom P. Smith (Jane) | Thursday, 2-4, 7:30 | Hungry House |
Twiggs County | 18-F | Johnny Floyd (Linda) | Angus Hart, Jr. (Leonora) | Tuesday, 2-4, 7:00a | Me Ma's Restaurant |
Twin City | 18-F | David Price (Gayle) | Cecil G. Rogers (Fannie Louise) | Thursday, 1-3, 8:00 | Lions Clubhouse |
Unadilla | 18-C | Hubert Whiddon, Jr. (Frances) | Wayne D. Morgan (Elizabeth) | Thursday, 2-4, 12:00 | All States Restaurant |
Union County | 18-D | James R. Crooks (Jane) | Neil V. Hamby (Sue) | Thursday, 2-4, 7:00 | Milton Inn |
Union Point | 18-F | Frank Barnes | Ralph J. Martin (Shirley) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Valdosta | 18-C | Dr. Alex Culbreath (Mary) | W. E. Glenn (Betty) | Tuesday, 12:00 | China Garden Resyaurant |
Valdosta Evening | 18-C | Densol M. Griffin | George C. Windham (Lucille) | Thursday, 2-4, 7:30 | Golden Corral |
Vidalia | 18-B | Mike Holland (Diane) | Hughes Williamson | Monday, 6:30 | Southern Café |
Vienna | 18-C | Charles Stephens (Murray) | David Lee (Melody) | Monday, 2-4, 7:30 | Vienna Fire Department |
Villa Rica | 18-E | Don Amann (Jeri) | Ted N. Akers | Thursday, 2-4, 7:30 | Rock Inn Restaurant |
Wadley | 18-F | Jack Smith (Jane) | E. Allen Goodson, Jr. | Monday, 1-3, 12:05 | Wadley Café |
Warner Robins | 18-E | Robert A. Young (Peggy) | James T. Bentley (Top) | Wednesday, 2-4, 7:30 | 20th Century Cafeteria |
Warner Robins Noon | 18-E | John Sedor (Helen) | Earnest Q. Green (Katie) | Monday, 2-4, 1:00 | 20th Century Cafeteria |
Warwick | 18-C | Dwight "Jack" Carmichael (Melba) | Joe F. Middlebrooks (Barbara) | Monday, 1-3, 7:00 | Lions Den |
Washington | 18-F | Jerry Stover (Celeste) | Grady Rogers | Monday, 1-3, 12:05 | Lions Club Building |
Waverly Hall-Ellerslie | 18-E | Bill Gordy (Janice) | O. Street Dendy (Betty) | Thursday, 1-3, 7:30 | Waverly Hall Masonic Hall |
Waycross | 18-B | Stephen L. Jackson (Pam) | Robert Setser (Denise) | Tuesday, 1:00 | Ware Coffee Shop |
Waycross Okefenokee | 18-B | Larry G. Taylor (Karen) | T. G. Crosby (Bootsie) | Monday, 7:30 | Ware YMCA |
Waynesboro | 18-F | Wayne P. Weddon (Sheila) | Harvey L. Sapp (Raye) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Denny's Restaurant |
West Cobb (20) | 18-A | Clarence W. McCollum (Jean) | John K. Owenby (Elsie) | Monday, 1-3, 7:30 | Alfredo's Restaurant |
West Jackson | 18-D | Kyle Bryant | Rev. John E. Stroud (Hazel) | Thursday, 1-3, 7:30 | Womans Club House |
West Point | 18-E | Ralph L. Reiley (Helen) | Robert K. Dickinson (Sallie) | Wednesday, 12:00 | Riverside Country Club |
White County | 18-D | Howard A. Miller, Jr. (Hannah) | H. Dean Aiken (Dorothy) | Monday, 2-4, 6:30 | Gateway Inn Restaurant |
Wilmington Island | 18-B | J. M. E. Schuster, Jr. (Vicki) | Clarence William West (Artella) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Jug Parrish |
Winder | 18-D | George Breedlove (Martha Sue) | Donald R. Hardigree (Doris) | Thursday, 2-4, 7:15 | Winder Lions Club House |
Winterville | 18-D | Glenn Denham (Mary Helen) | J. B. Giles (Nelle) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Woodbine | 18-B | Ken Williams (Sandra) | Lyde T. Thomas (Winnie) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Woodbury | 18-E | Harold E. Gill, Sr. (Joyce) | Ken Barnes | Monday, 2-4, 7:00 | Community Club House |
Woodstock (23) | 18-A | Ira Cobb | Mikel Frost | Tuesday, 2-4, 7:00 | Old Dixie Inn |
Wrens | 18-F | Merrill Callaway (Billie Jean) | Steve Norton (Debra) | Monday, 1-3, 7:30 | Boy Scout Hut |
Wrightsville | 18-F | Mot E. Skinner (Lucie) | J. M. Cook Jr. (Mary) | Tuesday, 2-4, 6:30 | Paul's Café |