Lions of Georgia, Club History 2003-2004
District Governor: District A, Earl Culberson, Adairsville, GA. Vice District Governor: Mark Miller | |||||
District Governor: District B, Lillian Shurtleff, Hinesville, Ga. Vice District Governor: Rick Mizell | 2003-2004 | ||||
District Governor: District C, Arthur Tatum, Whigham, Ga. Vice District Governor: Ed Johnson Sr. | 261 Clubs | ||||
District Governor: District D, James Webb, Hiawassee, Ga. Vice District Governor: Robert "Bob" Robinson | |||||
District Governor: District E, John Singletary, Thomaston, Ga. Vice District Governor: Thomas H. Morton | |||||
District Governor: District F, Hank Barks, Warner Robins, Ga. Vice District Governor: J. Donald Glover | |||||
Council Chairman: William B. Craig, 18-F, Warner Robins, Ga. | |||||
Club | District | President | Secretary | Meeting Day and Time | Meeting Location |
Abbeville | 18-C | A. Glenn Dorsey (Kay) | Carl Gillespie (Madeline) | Monday, 1-3, 6:30 | Lions Den |
Adairsville | 18-A | Joyce Culberson (Earl) | Rodger A. Finley (Jane) | Thursday, 1, 7:00 | Adairsville Inn Restaurant |
Adel | 18-C | David Mainor (Donna) | Corey Mackie | Tuesday, 1-3, 12:00 | Western Sizzlin |
Alamo | 18-B | Bill Burke (Linda) | Jennifer McNeal (David) | Monday, 3, 7:00 | Sharkey's Restaurant |
Alapaha | 18-C | Eddie Owen (Bonnie) | Mike McCranie | Monday, 2-4, 8:00 | Lions Club House |
Albany | 18-C | Delores Foreman (Terry) | W. Terry Foreman (Delores) | Tuesday, 12:00 | First United Methodist Church |
Albany Evening | 18-C | Marie A. DeLeon | Simone H. Thompson (Tim) | Thursday, 6:30 | Boxer's Restaurant |
Alma | 18-B | Oliver J. Booker | Danny S. Turner (Selina) | Monday, 2-4, 7:00 | Alma Lions Den |
Alpharetta | 18-A | Charles Andrews (Mardi) | H. Lamar Shacklett Jr. (Billie) | Thursday, 4, 7:00 | Senior Citizens Center |
Americus | 18-C | Dr. Leonard LaRussa (Nicki) | Frank Wohrley (Pat) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Ryan's Steakhouse |
Athens | 18-D | Angela Helwig (Steve) | J. Bryson Tanner Jr. (Jo-Nan) | Thursday, 1-3, 6:30 | Piccadilly Cafeteria |
Athens Classic City | 18-D | R. Harold Brown (Pat) | Jerry M. Midden (Ellisa) | Monday, 2-4, 7:00 | Shoney's |
Athens Heritage | 18-D | Mike R. Jackson | Samuel W. Elliot (Mary) | Thursday, 1-3, 6:30 | DEFAC's Office Building |
Atlanta | 18-A | Jerry Norton | Jim McCall (Jean) | Friday, 12:15 | Atlanta Merchandise Mart |
Atlanta Buckhead | 18-A | Robert Larmore (Sandy) | Steve Lore (Kay) | Monday, 2-4, 6:30 | The Buckhead Club |
Atlanta Buckhead Breakfast | 18-A | Frank Heisel | Thomas Shulman | Wednesday, 2-4, 7:00 | The Landmark Diner |
Atlanta Chinese American | 18-F | Benjamin C. Bao | Sandy Sun | Sunday, 3, 5:00 | Royal China Restaurant |
Atlanta Hellenic | 18-A | Dimitrios Hadjisimos (Glykeria) | Roy Ioannides (Angela) | Wednesday, 2-4, 7:30 | The Landmark Diner |
Atlanta Korean | 18-A | Nam Chul Pak | Henry Kyungmo Chung | Saturday, 2, 7:30 | Various |
Atlanta Latino | 18-A | Zina Amini (Mike) | Ivonne Bolano (Diego Pinilla) | Sunday, 10:30 | Tijuana Joe's Cantina |
Atlanta Metro | 18-A | Calvin Vixmale (Mary) | Walter Wiggs (Lois) | Thursday, 1-3, 6:00 | Piccadilly Cafeteria |
Auburn-Carl | 18-D | David F. Hawthorne (Wanda) | G. Morris Crumbley (Velma) | Monday, 2-4, 7:00 | Club Building |
Augusta | 18-F | Beth Miller | James P. Redmond (Cathleen) | Tuesday, 1:00 | Partridge Inn |
Augusta Garden City | 18-F | Charles E. Irvin PDG (Carolyn) | Carolyn S. Irvin (Charles) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Old Country Buffet |
Austell | 18-A | James E. Baxter (Chloie) | Denise Cook (Charles) | Monday, 2-4, 7:00 | Folk's Restaurant |
Bainbridge | 18-C | Jed Tillery | Don Sickmon (Carolyn) | Wednesday, 2-4, 12:00 | Charter House Inn |
Ball Ground | 18-A | Charles R. Thacker (Seanel) | James L. Fox | Tuesday, 2-4, 7:30 | Community Building |
Barnesville-Lamar County | 18-E | Larry Martin | Carol R. Waters | Thursday, 2-4, 7:00 | Pastime Grill |
Baxley | 18-B | Earlene Poole (Ira) | Ed D. Flowers (Mary Louise) | Monday, 1-3, 7:00 | Doc Holiday's |
Bellville | 18-B | Brenda Nease (Jerry Kaiser PDG) | Kitty Plyler | Monday, 1-3, 7:30 | Bellville Methodist Church |
Blackshear | 18-B | Wesley A. Nass (Pam) | James Riggens Sr. (Jackie) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Club House |
Blakely | 18-C | Patricia Dancer (Tubby) | Chris L. Sumner (Sheila) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Blakely Town and Country Club |
Bloomingdale | 18-B | Ron Goodlin (Doris) | Floy Davis (Steve) | Monday, 2-4, 7:30 | Bloomingdale Community Building |
Bonanza | 18-E | Gary L. Furlong Sr. (Laura Lee) | Patricia V. Gilman | Thursday, 1-3, 7:00 | Ray J's Barbecue |
Boynton | 18-A | J. C. Redwine | David Carlock (Ann) | Tuesday, 2, 7:00 | Boynton Voting Precinct |
Brantley County | 18-B | Johnny E. Crews (Patricia) | Loretta J. Waters (Robert Carroll) | Monday, 2-4, 12:00 | Ruth & Della's Restaurant |
Brunswick Gateway | 18-B | Norman Blood (Linda) | Betty Sumner | Thursday, 1-3, 7:00 | Sonny's Restaurant |
Buchanan | 18-E | Jim Brown (Dabi) | Peggy M. Kimball (Horace) | Thursday, 2-4, 7:00 | Edna Wyatt Building |
Buena Vista | 18-E | Larry Deal (Mildred) | James R. Hagler (Kay) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Buford | 18-D | William W. Rappe | Laveece Martin | Thursday, 1, 12:00 | Peoples Bank |
Bulloch | 18-B | James W. Ward (Janet) | Jeff Giddens (Michelle) | Tuesday, 1-3, 7:30 | R. J. Steakery |
Byron | 18-E | Kenneth G. Brown (Lee) | Charlie J. Short (Connie) | Thursday, 1-3, 7:30 | Kuntry Villa Restaurant |
Calhoun | 18-A | Dewey Clines (Carolyn) | Richard Hobgood | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Calvary | 18-C | Carey Van Landingham (Dena) | Allan G. Rodemoyer (Sue) | Tuesday, 2-4, 8:00 | Calvary Lions Den |
Camilla | 18-C | Johnny E. Barrentine (Debbie) | James C. Lapham (Barbara) | Tuesday, 11:45 | A. C.'s Classic Steakhouse |
Canton | 18-A | Thomas C. McFarland (Lynda) | Ron Crow (Cheryl) | Thursday, 1-3, 12:00 | Holiday Inn Express |
Carnesville | 18-D | Russell Terrell (Karen) | Harvey Wasserman | Monday, 1-3, 7:00 | Carnesville Civic Center |
Carrollton | 18-E | Frederick O'Neal (Lillian) | Jeff A. Bush (Rhonda) | Thursday, 12:00 | Sunset Hills Country Club |
Cartersville | 18-A | Robert T. Bergeron (Etta) | Robert L. Keys (Ruth) | Tuesday, 12:00 | Quality Inn Restaurant |
Cedartown | 18-A | Ray Merritt (Jo) | H. Preston Camp (Jo) | Monday, 1-3, 7:00 | Jo's Banquet Room |
Centerville | 18-F | J. C. Coefield Jr. (Gail) | Jimmy A. Rodgers (Judy) | Monday, 1-3, 7:30 | Lions Club Building |
Chatsworth | 18-A | Paul Cleary | Brent Bagley (Ann) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Kin's Restaurant |
Chattanooga Valley | 18-A | Denise Q. Sheppard (Ken) | Lori D. Walker | Tuesday, 1-3, 7:30 | Chattanooga Valley Lions Clubhouse |
Chester | 18-C | William H. Evans (Ann) | Cletus J. Mullis (Imogene) | Tuesday, 2, 7:00 | Lions Den |
Chickamauga | 18-A | Daymon Garrett (Briggitt) | James C. Touchton (Cecilia) | Thursday, 2-4, 7:30 | Older American Center |
Clarkesville | 18-D | Don McLain (Karen) | Agnes Ramsey (Charles) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Clarksville Masonic Lodge |
Claxton | 18-B | Billy Odum (Nancy) | Wanda Mosley | Tuesday, 1-3, 7:00 | Lions Club House |
Clayton | 18-D | Harrill McCraw (Carolyn) | Sylvia Masters (Thois) | Tuesday, 1-3, 12:00 | Old Clayton Inn |
Clermont North Hall | 18-D | James "Don" Stephens (Christine) | Guy N. Mullinax (Irene) | Monday, 1-3, 7:30 | North Hall Lions Community Center |
Clinch County | 18-B | Tim Register (Janice) | L. Philips Martin (Elise) | Wednesday, 1-3, 12:00 | Clinch County Womens Club |
Cobbtown | 18-B | Vaugh Lanier | Larry D. Collins (Betty Jo) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Cobbtown Methodist Church |
Cochran | 18-C | Pam Ryals | Andy Williams (Andrea) | Thursday, 2-4, 12:00 | La Cabana Restaurant |
Colbert | 18-D | Bennie E. Tuggle (Barbara) | Grady F. Poole (Rebecca) | Thursday, 1, 7:00 | Colbert Depot |
Collins | 18-B | Milos K. Jarrell | Wilda Jean Davis | Monday, 3, 7:00 | Old Collins Gym |
Colquitt | 18-C | Scott Worsley | Ben Clenney (Jana) | Tuesday, 1-3, 12:00 | Helen's Pirates Cove |
Columbus | 18-E | Robert T. Hudnall (Cecilia) | John S. "Jack" Fatum (Tina) | Tuesday, 11:45 | Howard Johnson Express |
Columbus East | 18-E | Kim C. Powell (Tommy) | Sheila B. Standridge PDG | Wednesday, 1-3, 6:30 | Peppercorn & Ivy Restaurant |
Columbus Muscogee | 18-E | Jesus P. Valenzuela (Yolanda) | Ron W. Crooks (Vertie) | Monday, 12:45 | Peppercorn & Ivy Restaurant |
Comer | 18-D | Shirley Graves | Angie McGinnis | Thursday, 2-4, 7:00 | Comer Lions Club Building |
Commerce | 18-D | Mackwell Etris (Kathy) | Richard Chambers (Anna) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Conyers | 18-F | Larry W. Cornwell (Nancy) | Eugene H. Carpenter (Myrna) | Monday, 1-3, 6:45 | Palmetto's Restaurant |
Cordele | 18-C | Jimmy Black Jr. (Tracy) | Herbert Hughes Jr. PDG (Bernice) | Tuesday, 12:00 | Lion's Park |
Cordele Evening | 18-C | Owen B. Bray (Carol) | Alton B. Churchwell (Lana) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Golden Corral |
Cornelia | 18-D | Ronnie Norton (Janet) | Charles Wilson | Monday, 1-3, 6:30 | Steak House |
Covington | 18-F | Ronald L. Green (Sandy) | James T. Williams (Martha) | Thursday, 2-4, 7:30 | Neal Banks Lions Pavilion |
Crawford County | 18-E | Howard W. Anderson (Janet) | Janet R. Anderson (Howard) | Thursday, 1-3, 7:30 | Roberta United Methodist Church |
Cuthbert | 18-C | Chuck Lashley | Danny Peterson | Tuesday, 1-3, 7:30 | Boy Scout Hut |
Dade County | 18-A | Lloyd Gass | Howard Doyle (Martha) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Brocks Restaurant |
Dahlonega | 18-D | Michael Neubauer (Mary) | Bonnie C. Bowling (Archie) | Thursday, 2-4, 6:00 | Lumpkin County Community Center |
Dallas | 18-A | Donald Mathews (Cecilia) | Harold E. Peterson (Betty) | Thursday, 1-3, 7:00 | Brocks Restaurant |
Dalton | 18-A | Paul R. Johnson (Janet) | Donna Townsend (Haynes) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Holiday Inn |
Dalton Noon | 18-A | Patrick Hammontree | Annette Pritchard (David) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Jimmy's Restaurant |
Darien | 18-B | Roger Newsome (Hazel) | Martha Wood (Buddy) | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Dawson | 18-C | Daniel Marquardt (Debbie) | Hiram Peeler (Beverly) | Tuesday, 7:00 | Lions Clubhouse |
Dawsonville | 18-D | Ronald W. "Ron" Bennetti Sr. (Deanne) | Margaret Johnson | Monday, 1-3, 7:00 | Gold Creek Golf Club |
Decatur | 18-F | Harold Lee "Pete" Patrick | Kenneth R. Massingale PDG (Genie) | Monday, 2-4, 7:00 | First Presbyterian Church |
Dekalb Central | 18-F | Michael T. Gaddy | Lawrence M. Todd (Nanette) | Thursday, 2-4, 7:30 | Granny's Kitchen |
Donaldsonville | 18-C | Brenda Broome (Hugh) | Robert S. Moore | Tuesday, 12:00 | Lions Hall |
Douglas | 18-B | Chris Tuten (Darci) | Cathy Threatt (Stanley) | Tuesday, 12:30 | Dougas Country Club |
Dublin | 18-F | Phil Patel (Melanie) | Ellen Allen (Tommy) | Wednesday, 12:00 | G. C.'s Restaurant |
Dublin Evening | 18-F | Pilar Archila (Jose) | Dee Padgett (Pat) | Monday, 1-3, 7:00 | New Holland |
East Cobb | 18-A | Harry A. Mullen (Tripp) | Don L. Garrow | Tuesday, 2-4, 7:00 | Classic Gourmet |
East Dublin | 18-F | Greg Roche | Ed Pierce | Tuesday, 1-3, 7:00 | East Dublin Community House |
Eastman | 18-C | Todd Giddens | Bill Thornton | Tuesday, 12:00 | Side Track Café |
Echols County | 18-C | Freeman Suggs (Earline) | Kenneth Tutt (Chandra) | Monday, Alt., 7:00 | Various |
Edison | 18-C | Charles E. Garcia (Debbie) | Charles W. Mask (Mary) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Lions Building |
Elberton | 18-D | John W. "Johnny" Lutz (Natasha) | Aubrey Barden (Mary Coile) | Monday, 1-3, 7:30 | Elberton Civic Center |
Ellaville | 18-E | Bobby Miller (Helen) | Mitchell Ellis (Janet) | Tuesday, 2-4, 7:00 | American Legion Hall |
Ellijay | 18-A | James Berman (Harriet) | Merle Howell | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ellijay Lions Barn |
Fitzgerald | 18-C | Jim Sellers (Amy) | Dr. Charles L. McWhorter (Kelly) | Tuesday, 12:00 | Nabalia's Restaurant |
Fleming | 18-F | Byron K. Durham | Stanley A. Bourassa | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Folkston | 18-B | William A. Gay (Lucy) | Waltzie Arenas (Bonn) | Monday, 2-4, 7:30 | Mikey's Pizza |
Forsyth | 18-E | Elmo Remick (Virginia) | J. Cecil Daniels (Elsie) | Monday, 2-4, 7:00 | Forsyth Square Restaurant |
Forsyth County | 18-D | Diane Wall | John J. Capo (Jean) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Old Towne Country Restaurant |
Fort Gaines | 18-C | Carl Childes Jr. (Norma) | William Pereau (Ruth) | Thursday, 1-3, 7:30 | Tommy's Restaurant |
Fort Valley | 18-E | Gary J. Borosky (Karla) | Cynthia A. Griffin (Alton) | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Clubhouse |
Francis Lake Area | 18-C | O. C. Prince (Virginia) | Judy Marcus (Harvey) | Thursday, 2-4, 7:00 | Farm House Restaurant |
Gainesville | 18-D | Cliff Rigby (Dottie) | Steve Leslie (Susan) | Tuesday, 12:00 | Gainesville Civic Center |
Gainesville Lanier | 18-D | Evelyn Schuler (Larry) | Doris Farmer (Vernon) | Thursday, 1-3, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Garden City | 18-B | Ralph Dodd (Janice) | R. Bowen Jones (Dessella) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Garden City Community Center |
Glascock County | 18-F | Lee Griffin (Kay) | Kendall Chalker (Audrey) | Monday, 1-3, 7:00 | Usry's Diner |
Glennville | 18-B | Gloria Stubbs | Sherrie Wasson | Monday, 1-3, 6:30 | Glennville Garden Club |
Golden Isles | 18-B | John Wadsworth (Barbara) | Patrick J. Pignataro (Sharlene) | Thursday, 1-3, 7:30 | Frederica House |
Greenville | 18-E | Frank Walls (Fran) | Carmen Simmons (Wade) | Thursday, 1-3, 7:30 | American Legion Hall |
Griffin | 18-E | Max Gallman (Claudette) | Earnest A. Hardy (Sue) | Monday, 1-3, 7:00 | Millano's Restaurant |
Grovetown | 18-F | David Daughtry | Dawn Tate | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Hahira | 18-C | Tommy Stalvey | Harriet Crumb | Monday, 1-3, 7:00 | Webb House |
Hapeville | 18-A | Mike Rast (Jeanne) | William B. Dixon lll (Suzie) | Thursday, 2-4, 7:00 | International House of Pancakes |
Harlem | 18-F | Randall Hill (Ruth) | Robert Knight (Susan) | Monday, 2-4, 7:00 | B G's Restaurant |
Harris County | 18-E | Joe Manning (Shirley) | Diane Andrews (Steve) | Monday, 1-3, 7:30 | Callaway Gardens Inn |
Hartwell | 18-D | Joe Herbert Hornick (Betty) | Arnold Judd Bailey (Sylvia) | Monday, 2-4, 7:00 | Korner Kitchen |
Hawkinsville | 18-C | Steve Studsill | Ray Y. Clemons | Tuesday, 2-4, 12:00 | Steak House |
Hazlehurst | 18-B | Niles Dixon (Christy) | Lonnie V. Roberts PCC (Gina) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Po Folks Restaurant |
Heard County | 18-E | Scott Lewis | Richard Nolley (Christine) | Monday, 2-4, 7:30 | Heard County Senior Center |
Hephzibah | 18-F | Debra Usry | Juanita Shirley (Ed) | Thursday, 2-4, 7:00 | Jesse Carroll Community Center |
Hinesville | 18-B | Paul Booton (Trish) | Charles "Bob" R. Smith (Faye) | Monday, 1-3, 7:00 | Western Sizzlin |
Hoganville | 18-E | John McKibben (Eve) | Marion M. Shivers (Mary Sue) | Thursday, 2-4, 12:00 | Rodger's Bar-B-Que |
Ideal | 18-E | Donald A. Massey (Elizabeth) | John G. Turner (Kay) | Monday, 1, 7:00 | Ideal Community Center |
Jackson-Butts | 18-E | John L. Harper (Lola) | Harry O. Thomas (Jean) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Home Café |
Jacksonville | 18-B | Guy D. Bland (Lynn) | Elizabeth H. Jones (Charles) | Monday, 1, 7:30 | Jacksonville Lions Club House |
Jasper | 18-A | Dave Ward (Joan) | Camille J. Robinson (Rob) | Thursday, 2-4, 7:00 | Jasper Family Steakhouse |
Jefferson | 18-D | William Ives (Durian) | Dorothy L. Hunt (Herman) | Monday, 2-4, 6:30 | Unity Masonic Lodge |
Jekyll Island | 18-B | Frank G. Mirasola (Margaret) | Edward T. Griffith (Jane) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Jekyll Inn |
Jesup | 18-B | Ray Howard | Tim Westberry | Tuesday, 2-4, 6:30 | Sybil's Restaurant |
Jones County | 18-F | Nancy Pace | Norma Demaree (Jesse) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Fairgrounds |
Kingsland | 18-B | Edward A. Yarney | James M. McClain (Linda) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Lions Den |
LaFayette | 18-A | J. Todd Gaddis (Charlene) | John C. Stanfield | Thursday, 12:00 | The Steakhouse |
LaGrange | 18-E | Shirley Harrington (Aaron) | Gerald C. Becham | Tuesday, 12:00 | Highland Country Club |
Lake Seminoe | 18-C | Carol Addison (Leon) | Susan Riggins (Darryl) | Tuesday, 3, 7:00 | Spring Creek Volunteer Fire Department |
Lakeview- Ft. Oglethorpe | 18-A | Michael L. Torbett (Jimmie Ruth) | Sammy A. Torbett (Jessie) | Monday, 2-4, 7:00 | Golden Corral Restaurant |
Lanier County | 18-C | Stacy Rewis (Belinda) | John E. Berryhill | Wednesday, 2-4, 12:00 | Milltown Café |
LaVista | 18-F | W. Melville Johnson (Ellen) | Ralph C. Thomason (Readie) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Clairmont Presbyterian Church |
Lavonia | 18-D | Ruth Ann Gillespie | Priscilla Gothard (James) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Shoney's |
Lawrenceville | 18-D | Peter A. Stamsen (Judy) | Judy A. Stamsen (Pete) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Lee County | 18-C | Steve Breeden (Georgia) | Jim Quinn (Tricia) | Thursday, 2-4, 12:00 | Post Restaurant |
Liberty Coastal | 18-B | M. L. Coffer (Beverly) | Patricia Foster | Tuesday, 1, 7:30 | Captain Joe's |
Lilburn | 18-D | Talmadge Wiggins (Carolyn) | D. L. Anderson (Frances) | Monday, 1-3, 7:00 | Kroger Store |
Lincolnton | 18-F | Gary Johnson | Janet Goldman | Thursday, 4, 7:00 | Home Café |
Loganville | 18-D | Brad Johnson (Tammy) | Phillip R. Haulk (Libby) | Monday, 1-3, 7:30 | Southern Plantation |
Louisville | 18-F | William Toulson | John H. Lewis (Karen) | Wednesday, 2-4, 7:00 | Clubhouse |
Lumpkin | 18-C | Lewis Baldwin | Weyman E. Cannington Jr. (Patty) | Monday, 1-3, 7:00 | Michelle's Restaurant |
Lyons | 18-B | J. Stan Bazemore | Mark Findley (Laree) | Monday, 2-4, 12:00 | Lyons First Baptist Church |
Macon | 18-E | Thomas H. Ridgeway (Alice) | Joseph F. Moran (Cindy) | Monday, 12:30 | Vineville United Methodist Church |
Macon Cherry Blossom | 18-E | Donald L. Norris (Sue) | Sue Norris (Donald) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Community Presbyterian Church |
Macon Cross Keys | 18-E | Alton Foster (Esther) | Maxine S. Hardwick | Thursday, 1-3, 7:00 | Chevy's Café |
Macon Evening | 18-E | W. Roy West (Wanda) | Karl T. Bechtel (Bonnie) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Macon Coliseum |
Macon Rutland | 18-E | Jeff McGee (Ann) | Andy Grubbs (Barbara) | Thursday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Macon Tri City | 18-E | Carol P. Spain | Stephanie J. Moss | Wednesday, 2-4, 6:00 | Various |
Madison | 18-F | Jack Bone (Robin) | Rob Jones (Trish) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Manchester | 18-E | Ed Withrow (Nancy) | Tommy F. Thompson (Jeaneen) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Old Nebula House |
Marietta | 18-A | Roxie R. Arnold (Ronald) | William M. Dodd lll (Lucy) | Thursday, 2-4, 7:00 | Marietta Conference Center |
Martin | 18-D | Robert T. Stovall | William "Bill" Stahl (Melanie) | Thursday, 1-3, 7:30 | Martin Community Center |
McCaysville | 18-A | Joseph Earl Huskey (Carolyn) | Eva M. Garrett (Jerry) | Tuesday, 1-3, 6:00 | Yellow Jacket |
McDonough | 18-E | Jack Brassell | James A. Garland (Susan) | Monday, 2-4, 7:00 | Shoney's |
McRae | 18-B | Chad Puckett | Jimmy Ray (Catherine) | Monday,12:00 | Little Ocmulgee State Park |
Menlo | 18-A | Sid Swords (Beth) | Beth Swords (Sid) | Monday, 1-3, 7:00 | Menlo Elementary School Cafeteria |
Metter | 18-B | J. R. Morgan Jr. (Mary) | James H. Wilcox (Sheron) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Western Steer |
Midville | 18-F | William S. Womack | David Waters | Wednesday, 1-3, 7:00 | Sandeford Clubhouse |
Milan | 18-B | Glenda Taylor (Ray) | Shirley Martin (Mickey) | Monday, 3, 7:00 | Methodist Church |
Milledgeville | 18-F | Gene Arnold (Dorothy) | C. Wade Hodges (Shirley) | Thursday, 1-3, 7:00 | Golden Corral |
Millen | 18-F | Richard K. Parker | Lamar B. Gay (Mary Ellen) | Monday, 2-4, 7:00 | Screven Lodge |
Monroe | 18-F | Gary H. Potter | John F. Yencha | Monday, 2-4, 7:00 | Charlie's Restaurant |
Moultrie | 18-C | Duncan Sinclair (Jan) | Peggy Tyson (Troy) | Monday, 2-4, 7:00 | Western Sizzlin |
Mountain View | 18-A | Ronnie H. Cleary (Betty) | Howard E. German (Barbara) | Monday, 2-4, 7:00 | Wesley House |
National Hills | 18-F | Charles Lamb (Vicky) | Russell J. Cook (Suzette) | Friday, 1-3, 7:30 | Piccadilly Cafeteria |
Norcross | 18-D | Robert L. Wilkerson (Meryl) | Trudy Rudert (John) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Lions Club House |
North Decatur | 18-F | Mary W. Goldenburg | Helen P. Troha | Tuesday, 3, 6:30 | Cole's Fine Foods |
North Dekalb | 18-F | Joe Fowler (Kathy) | Rachel Smelley (Carl) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Piccadilly Cafeteria |
Oakwood South Hall County | 18-D | Jerry M. Sunderman | Ddavid T. Coates (Charity) | Monday, 2-4, 7:00 | Curt's Restaurant |
Ocilla | 18-C | Bill Bateman | Allan Smith (Betty) | Thursday, 2-4, 12:00 | Ocilla Community House |
Oconee | 18-D | Bruce McKenzie (Evelyn) | Robert L. Bob Davis (Bette) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Bishop Community Center |
Odum | 18-B | Thomas Sharpe | John S. Ripley Jr. (Evelyn) | Thursday, 1-3, 7:00 | Odum Recreation Center |
Oglethorpe | 18-E | Eddie Oldham | Rev. Randy Strickland (Evelyn) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Club House |
Oxford | 18-F | Jim Windham (Penny) | Frank J. Davis Sr. (Sara) | Thursday, 1-3, 7:00 | David Burson Scout Lodge |
Patterson | 18-B | Mary Cason | Etta Wainwright | Monday, 1-3, 7:00 | Lions Park |
Pelham | 18-C | Norma Jean Lauderdale (Charles) | Walter P. Sealy Jr. (Fran) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Presbyterian Church |
Pembroke | 18-B | Marie Smith (Artie) | John Butler (Anne) | Tuesday, 1-3, 7:30 | Pembroke Public Library |
Pike County | 18-E | Virginia Oglesby (Charles) | Loretta N. Snowden (Don) | Monday, 1-3, 7:00 | Zebulon Railroad Station |
Plains | 18-C | Patricia C. Conger (James) | Thomas Jeffrey Campbell (Linda) | Monday, 2-4, 7:00 | Clubhouse |
Port Wentworth | 18-B | Carrol H. Butler (Carolyn) | John L. W. Blair Sr. (Audrey) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Club Ball Park |
Poulan | 18-C | John Porter | Alan Kimbro (Jan) | Thursday, 2-4, 7:30 | Poulan Recreation Building |
Pulaski | 18-C | Tommy C. Curry (Debra) | Eugene Nobles (Eunice) | Thursday, 1-3, 7:00 | Clubhouse |
Quitman | 18-C | Danny Cox | Harry Carmichael (Shirley) | Thursday, 1-3, 7:30 | Billy R's Restaurant |
Reidsville | 18-B | Bobby C. Kennedy (Frances) | Frances T. Kennedy (Bobby) | Monday, 3, 7:00 | Joe's Kountry Kettle |
Richmond Hill | 18-B | William T. McKay lll | Alfred E. Quinn (Jerry) | Wednesday, 4, 7:30 | Various |
Rincon | 18-B | Loren Greenman (Susan) | Larry Steese (Betty) | Monday, 1-3, 7:00 | Freeloader's Restaurant |
Rincon Noon | 18-B | Scott Kubin (Jennifer) | Ruth Pauley | Tuesday, 1-3, 12:15 | Barnes Restaurant |
Rincon Savannah River | 18-B | David Kelly (Tracy) | Medie T.Still lll (Barbara) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Barnes Restaurant |
Riverdale | 18-E | Al E. Starns (Connie) | James A. Pompey (Dawn) | Tuesday, 1-3, 12:00 | Ryans Steak House |
Rochelle | 18-C | James P. Culpepper (Pat) | Matt W. Estes Jr. (Janice) | Monday, 1-3, 7:30 | Rochelle Community Center |
Rock Spring | 18-A | Jess Baker (Tara) | Tony Barbee (Felicia) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Jeff Potts Realty |
Rockmart | 18-A | Dewayne Whittaker | Larry L. Reynolds | Monday, 1-3, 7:00 | Woman's Club House |
Rome | 18-A | Raiden Sherman | Robert A. Swanson | Tuesday, 12:00 | Margeretta Hall |
Rossville | 18-A | Gary S. Crawford (Mary) | William J. Bramblett (Mary Ellen) | Monday, 2-4, 7:00 | Lou's Burger House |
Roswell | 18-A | Jeffrey M. Hammen (Cheryl) | Stanley Shuford (Patsy) | Monday, 3, 7:00 | Holiday Inn |
Royston-Franklin Springs | 18-D | Morris Andrews (Mazelle) | Morris Andrews (Mazelle) | Thursday, 1-3, 7:00 | Royston Depot Lions Club Building |
Sandersville | 18-F | Sanders G. Mercer (Judy) | Cliff Davis (Robyn) | Friday, 1:00 | Calvin's Restaurant |
Sandy Springs | 18-A | Gerald Massey | Phil Nason (Betty) | Tuesday, 1-3, 8:00 | Eden Gardens |
Savannah | 18-B | Bardwell B. Way | Welby L. Stayton (Shirley) | Thursday,1-3, 12:30 | Savannah Golf Club |
Savannah Chatham South | 18-B | Charles E. Grefski (Leann) | Jack Heery (Betty) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Carey Hilliard Restaurant |
Savannah Hostess City | 18-B | Debra Andrews (Robert) | Jacqueline P. Ricks (William) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Pirates House |
Savannah Port City | 18-B | David A. Bovee (Joyce) | Linda S. Larson (Richard) | Tuesday, 1-2-3, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Senoia | 18-E | James Hutchinson Jr. | James Baggarly lll | Monday, 2-4, 7:00 | East Coweta Senior Center |
Snellville | 18-D | Grace Clower (Woody) | Norm E. Masters (Jean) PDG | Thursday, 1-3, 7:00 | Walton EMC Building |
Social Circle | 18-F | Joseph T. Kemal | Robert E. Firth (Mona) | Monday, 1-3, 7:00 | Brenda's Place |
Soperton | 18-F | Carl Cowart (Sandra) | John W. Lee | Thursday, 2-4, 7:00 | Myra's Diner |
South Cobb | 18-A | Charles Jones (Yvonne) | Bobby Thomas (Betty) | Monday, 1-3, 7:00 | South Cobb Community Center |
Sparta | 18-F | David Murray | Patrick Henry | Wednesday, 1:00 | Country Folks Restaurant |
Statesboro Noon | 18-B | Gigi Coslow (Bob) | Wendy Collins | Wednesday, 1-3, 12:00 | Ryan's Steakhouse |
Swainsboro | 18-F | Robert E. "Earl" Parrish (Linda) | Linda Parrish (Earl) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lynn & Bob's Barbeque |
Sylvania | 18-F | Bobby Smith Jr. (Kaye) | Randall McBride | Monday, 2-4, 7:00 | R & D's Restaurant |
Talbotton | 18-E | Doyle Moore (Andrea) | Gary Page | Monday, 3, 12:00 | Nan's Diner |
Tallapoosa | 18-E | Larry Yarobrough | Ken Mugg | Thursday, 12:00 | Tallapoosa Golf Club |
Taylor County | 18-E | Londi Harmon (Steve) | Phyllis Brand | Tuesday, 2, 7:00 | Fort Wayne Cantina |
Thomaston | 18-E | William G. Cliff (Penny) | Craig A. Logan (Brenda) | Monday, 2-4, 7:00 | Country Buffet |
Thomasville Noon | 18-C | Rhetta Rouse (Terry) | Patricia Johnson (Ed) | Tuesday, 12:00 | Plaza Restaurant |
Thomson | 18-F | John A. Ansley | Leon H. Evans | Tuesday, 7:00 | Lions Clubhouse |
Thomson Camellia City | 18-F | Margie M. Morris | Edna M. Verner | Monday, 2, 7:00 | Lions Club Building |
Tifton | 18-C | Gloria Sulikowski (Frank) | Richard B. Chalfant (Marjorie) | Tuesday, 12:00 | Golden Corral |
Toccoa | 18-D | Larry Earhart (Sandra) | Joe B. Vaughn (Mary) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Gate Cottage |
Towns County | 18-D | Dewaine A. Olson (Adrienne) | John Richards (Jane) | Wednesday, 2-4, 7:00 | Young Harris College Dining Room |
Trion | 18-A | Robert Farrow (Marsha) | Jan Morris | Monday, 4, 6:30 | Trion Methodist Church |
Tucker | 18-F | Lee Southwell (Louisa) | Bertie Clarke (Jim) | Monday, 1-3, 6:30 | Country Cafe |
Twin City | 18-F | John William Tucker (Betty) | Charles W. Stewart (Era) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Clubhouse |
Unadilla | 18-C | Max E. Conner Jr. | Greg Speight | Thursday, 2-4, 12:00 | All State Restaurant |
Union County | 18-D | Carl Buser (Ann) | Jean Hamburger (Vic) | Thursday, 2-4, 7:00 | Steves Steakhouse |
Union Point | 18-F | J. B. Stewart | D. H. Heffner (Joyce) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Valdosta | 18-C | Michael A. Bledsoe | Harold R. Sheppard (Jean) | Tuesday, 12:00 | O'Neals |
Valdosta Evening | 18-C | Milford C. Lamb (Nancy) | Nancy R. Lamb (Milford) | Thursday, 2-4, 7:00 | Old Times Country Buffet |
Vidalia | 18-B | Tracy C. Clark (Laura) | Larry Edenfield (Lovetha) | Monday, 2-4, 6:30 | Captain's Corner |
Vienna | 18-C | Sam Boggs | Kenny Calhoun (Tammy) | Monday, 2-4, 7:00 | Vienna Café |
Villa Rica | 18-E | Paul Cutler (Debra) | David G. Nyswander (Debbie) | Thursday, 2-4, 7:30 | Wick's Tavern |
Wadley | 18-F | Eugene A. Forrester (Doris) | Victor K. Rachels (Maria) | Monday, 1-3, 12:05 | Lions Club Building |
Warner Robins | 18-F | Harvey O. Ware | Richard L. Draper Jr. (Mary) | Thursday, 2-4, 7:30 | Golden Corral |
Warner Robins Houston Peaches | 18-F | Doy Barks (Hank) | Eileen Parker (Walter) | Tuesday, 1, 6:30 | Kim's Kitchen |
Warner Robins Noon | 18-F | Ronald Childs (Carolyn) | Earl C. Bogardus (Dot) | Monday, 2-4, 12:00 | Golden Coral |
Warwick | 18-C | Ray C. Pendley (Susie) | Debbie Marler (Coston) | Monday, 1-3, 7:00 | Lions Den |
Washington | 18-F | Mary Hubbard (Gene) | Grady Rodgers (Ruth) | Monday, 7:30 | Lions Club Building |
Waycross | 18-B | Barbara Hickox | J. Robert Day (Lucy) | Monday, 1:00 | Holiday Inn |
Waycross Okefenokee | 18-B | Dave Ellis (Carmen) | Helen Murdock | Monday, 7:30 | Lions Clubhouse |
West Cobb | 18-A | Bob Crump (Ann) | Lester Dean PDG (Betty) | Monday, 1-3, 7:30 | Western Sizzlin |
West Jackson | 18-D | Bill Lott | Lisa H. Phillips | Thursday, 1-3, 6:00 | Braselton Court House |
West Point | 18-E | John Klepper (Jo) | Richard D. McCarthy (Martha Lee) | Wednesday, 12:00 | Riverside Country Club |
White County | 18-D | Clifford Cook (Patricia) | Peggy B. Lowe | Monday, 2-4, 7:00 | Western Sizzlin |
Wilmington Island | 18-B | Donald W. Pope (Tina) | Stella Overstreet (Ron) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Wilmington Island United Methodist Church |
Winder | 18-D | Donnie C. Canup (Linda) | Michael Murray (Jean) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Clubhouse |
Winder Noon | 18-D | Stanley Rodgers (Suzie) | Suzie Rodgers (Stanley) | Wednesday, 1-3, 12:00 | Golden Corral |
Winterville | 18-D | Larry J. Jobe (Susan) | David T. Busbin (Doris) | Monday, 2-4, 7:30 | Winterville Club House |
Woodbine | 18-B | Steven L. Romine | Charles M. Quattlebaum (Sandi) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Woodstock | 18-A | Dennis Bell (Debra) | Kimberly Smith | Tuesday, 2-4, 7:00 | Woodstock Family Restaurant |
Yatesville | 18-E | William Barlow (Betty) | Robert E. Olive lll (Anne) | Monday, 1-3, 7:00 | Yatesville Senior Citizens Building |