Lions of Georgia, Club History 2005-2006
District Governor: District A, Jane Price, Canton, GA. Vice District Governor: Randy Maynard | |||||
District Governor: District B, Lew Waldrop, Hinesville, Ga. Vice District Governor: Darrell Parker | 2005-2006 | ||||
District Governor: District C, Dale A. Culp, Moultrie, Ga. Vice District Governor: Delores Foreman | 258 Clubs | ||||
District Governor: District D, Beverly Shirley, Clarkesville, Ga. Vice District Governor: Ken W. Thurmond | |||||
District Governor: District E, Harry O. Thomas, Jackson, Ga. Vice District Governor: Stephen Humphry | |||||
District Governor: District F, Eugene H. Carpenter, Conyers, Ga. Vice District Governor: Sanders G."Sandy" Mercer Jr. | |||||
Council Chairman: C. Mark Miller, 18-A, Jasper, Ga. | |||||
Club | District | President | Secretary | Meeting Day and Time | Meeting Location |
Abbeville | 18-C | Patricia Addison | Carl Gillespie (Madeline) | Monday, 1-3, 6:30 | Lions Den |
Adairsville | 18-A | Beth Goforth (Mike) | Rodger A. Finley (Jane) | Thursday, 1, 7:00 | Adairsville Inn |
Adel | 18-C | Michael Folsom | Corey Mackie | Tuesday, 1-3, 12:00 | Western Sizzlin |
Alamo | 18-B | Billy Humphrey (Louise) | Jennifer F. McNeal (David) | Monday, 3, 7:00 | Alamo Café |
Alapaha | 18-C | Eddie Owen (Bonnie) | Mike McCranie | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club House |
Albany | 18-C | Alice Karen Wynegar | Delores Foreman (Terry) | Tuesday, 1-3, 11:45 | Harvest Buffet & Grill |
Albany Evening | 18-C | Tim L. Thompson | Simone H. Thompson (Tim) | Thursday, 6:30 | Harvest Moon Restaurant |
Alma | 18-B | Eddie F. Thomas | Pamela F. Harrison (John) | Monday, 2, 7:00 | Alma Lions Den |
Alpharetta | 18-A | Garner Andrews (Amy) | Jim Spruell (Linda) | Thursday, 2-4, 7:00 | Senior Citizens Center |
Americus | 18-C | Larry Everett | Frank Wohrley PDG (Pat) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Athens | 18-D | Jerry Davis (Jo Ann) | J. Bryson Tanner Jr. (Jo-Nan) | Thursday, 1-3, 6:00 | Piccadilly Cafeteria |
Athens Classic City | 18-D | Adrian Fitzpatrick (Anne Marie) | Ken Wasburn (Mona) | Monday, 2-4, 7:00 | Shoney's |
Athens Heritage | 18-D | Peggy Chavis | William K. Holley (Gwen) | Thursday, 1-3, 6:30 | DEFAC's Office Building |
Atlanta | 18-A | Drew Milam | Jim McCall (Jean) | Friday, 2-4,12:00 | Capital City Club |
Atlanta Buckhead | 18-A | David Flint | Todd Ryman | Monday, 2-4, 6:00 | The Buckhead Club |
Atlanta Buckhead Breakfast | 18-A | Dimitri Masselos | Thomas Shulman | Wednesday, 2-4, 7:00 | The Landmark Diner |
Atlanta Chinese American | 18-F | Lee Tam | Trinity Hsu | Sunday, 4, 5:30 | Royal China Restaurant |
Atlanta Hellenic | 18-A | Dimitrios Hadjisimos (Glykeria) | Roy Ioannides (Angela) | Wednesday, 2-4, 7:00 | Various |
Atlanta Korean | 18-A | Chisoo Kim | Alex Inho Sonu | Saturday, 2, 7:30 | Various |
Atlanta Latino | 18-A | Joe Barreto | Zina Amin | Sunday, 2-4,10:30 | Tijuana Joe's Cantina |
Atlanta Metro | 18-A | Hubert Ricks | E. Heidi Fitzhugh | Thursday, 1-3, 7:00 | Piccadilly Cafeteria |
Auburn-Carl | 18-D | David F. Hawthorne (Wanda) | Debbie Newsome | Monday, 2-4, 7:00 | Club Building |
Augusta | 18-F | Denise James | James P. Redmond (Cathleen) | Tuesday, 1:00 | Forrest Hills Golf Club |
Augusta Garden City | 18-F | Charles E. Irvin PDG (Carolyn) | Carolyn S. Irvin PDG (Charles) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Piccadilly Cafeteria |
Austell | 18-A | Charles R. Cook (Denise) | Denise H. Cook (Charles) | Monday, 2-4, 7:00 | Bailey's |
Bainbridge | 18-C | Keith Lyle | Jerllyene Middleton | Wednesday, 2-4, 12:00 | Charter House Inn |
Ball Ground | 18-A | Robert Blackwell | Dennis C. Fox | Tuesday, 2-4, 7:00 | Community Building |
Barnesville-Lamar County | 18-E | Arthur Powell (Janet) | Carol R. Waters | Thursday, 2, 7:00 | Pastime Grill |
Baxley | 18-B | Robbie Hall | Ed D. Flowers (Mary Louise) | Monday, 1-3, 7:00 | Tri County Fair Building |
Bellville | 18-B | Melba Boatwright | Kitty Plyler | Monday, 1-3, 7:30 | Bellville United Methodist Church |
Blackshear | 18-B | Douglas Ware (Janice) | James Riggens Sr. (Jackie) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Club House |
Blakely | 18-C | Cindy Conner | Tonya Holley | Tuesday, 2-4, 12:00 | Blakely Town and Country Club |
Bloomingdale | 18-B | Floy Davis (Steve) | Nora Johnson | Monday, 2-4, 7:30 | Bloomingdale Community Building |
Blue Ridge | 18-A | R. Scott Kiker | Jennifer Whitiker | Thursday, 1-3, 12:00 | Circle J Restaurant |
Bonanza | 18-E | Patricia V. Gilman | Carol Duncan | Thursday, 1-3, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Boynton | 18-A | David Carlock (Ann) | Mary Martin | Tuesday, 2, 6:30 | Boynton Voting Precinct |
Brantley County | 18-B | Cathy Byrd | Patricia Gentry | Monday, 2-4, 12:00 | Ruth & Della's Kitchen |
Brunswick Gateway | 18-B | Norman Blood (Linda) | Betty Sumner | Thursday, 1-3, 7:00 | Sonny's Restaurant |
Buchanan | 18-E | Jim Brown (Dabi) | Peggy M. Kimball (Horace) | Thursday, 2-4, 7:00 | Edna Wyatt Building |
Buena Vista | 18-E | Herbert Tante (Juanita) | James R. Hagler (Kay) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Buford | 18-D | Giri Peterson (Almetta) | Marilyn Ledbetter | Thursday, 1, 12:00 | Buford Civic Center |
Bulloch | 18-B | Don Neville | Deke Cox | Tuesday, 1-3, 7:30 | R. J. Steakery |
Byron | 18-E | Marlene Humphry (Stephen) | Charlie J. Short (Connie) | Thursday, 1-3, 7:00 | Kuntry Villa Restaurant |
Calhoun | 18-A | Richard M. Gordon (Virginia) | Richard Hobgood | Tuesday, 4, 7:00 | Fire Mountain Restaurant |
Calvary | 18-C | Robert Williams | Allan G. Rodemoyer (Sue) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Calvary Lions Den |
Camilla | 18-C | John Pinson | James C. Lapham (Barbara) | Tuesday, 11:45 | A. C.'s Classic Steakhouse |
Canton | 18-A | Tommy McFarland | Ron Crow (Cheryl) | Thursday, 1-3, 12:00 | Holiday Inn Express |
Carnesville | 18-D | Russell Terrell (Karen) | Harvey Wasserman | Monday, 1-3, 7:00 | Carnesville Civic Center |
Carrollton | 18-E | Lamar McBurnett (Lynda) | Jeff A. Bush (Rhonda) | Thursday, 12:00 | Sunset Hills Country Club |
Cartersville | 18-A | Robert Henry | Robert "Bob" T. Bergeron (Etta) | Tuesday, 12:00 | Quality Inn Restaurant |
Cedartown | 18-A | Bill Rutledge | H. Preston Camp (Jo) | Monday, 1-3, 7:00 | Petro's Pizza Restaurant |
Centerville | 18-F | William "Bill" Craig PCC (Carolyn) | Jimmy A. Rodgers (Judy) | Monday, 1-3, 7:30 | Lions Club Building |
Chatsworth | 18-A | James Pankey | Fred Morris | Tuesday, 1-3, 7:00 | First Baptist Church |
Chattanooga Valley | 18-A | Eddie Rhoden | Lori D. Walker | Tuesday, 1-3, 7:30 | Chattanooga Valley Lions Clubhouse |
Chester | 18-C | William H. Evans (Ann) | Cletus J. Mullis (Imogene) | Tuesday, 2, 7:00 | Old School House |
Chickamauga | 18-A | Sid Lewis | James C. Touchton (Cecilia) | Thursday, 2-4, 7:30 | Older American Center |
Clarkesville | 18-D | Beatrice York (Bobby) | Agnes Ramsey (Charles) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Clarkesville Country Café |
Claxton | 18-B | James Waters | John Deloach | Tuesday, 1, 7:00 | Lions Club House |
Clayton | 18-D | Ralph Pickens | Phyllis Gragg | Tuesday, 1-3, 12:00 | Old Clayton Inn |
Clermont North Hall | 18-D | William "Bill" Strickland | Ray Chastain (Linda) | Monday, 1-3, 7:30 | North Hall Lions Community Center |
Clinch County | 18-B | James Davis (Linda) | L. Philips Martin (Elise) | Wednesday, 1-3, 12:00 | Homerville Woman's Club |
Cobbtown | 18-B | Donald B. Lindsay | Larry D. Collins (Betty Jo) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Cobbtown Methodist Church |
Colbert | 18-D | Ben Tuggle | Cynthia Morris | Thursday, 1, 7:00 | Colbert Depot |
Collins | 18-B | Catherine Sapp | Wilda Jean Davis | Monday, 1, 7:00 | Old Collins Gym |
Colquitt | 18-C | Walter Daniels | Ben Clenney (Jana) | Wednesday, 1-3, 12:00 | Helen's Pirates Cove |
Columbus | 18-E | Marvin Heath (Sue) | Tommy H. Powell (Kimberly) | Tuesday, 11:45 | Four Points Sheraton |
Columbus Muscogee | 18-E | Ken Bingemann | Jesus P. Valenzuela (Yolanda) | Monday, 12:45 | Peppercorn & Ivy Restaurant |
Comer | 18-D | Mike McLemore | Angie McGinnis | Thursday, 2-4, 7:00 | Comer Lions Club Building |
Commerce | 18-D | Harold Harrison (Lynn) | Richard Chambers (Anna) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Conyers | 18-F | John Inzetta | Faye Kelley (Robert) | Monday, 1-3, 6:45 | Palmetto's Restaurant |
Cordele | 18-C | Donald Barnes | Herbert Hughes Jr. PDG (Bernice) | Tuesday, 12:00 | Lion's Park |
Cordele Evening | 18-C | Jesse D. Adkins | Alton B. Churchwell (Lana) | Tuesday, 2-4, 7:30 | Golden Corral |
Cornelia | 18-D | Ronnie Norton (Janet) | Betty Sue Elrod | Monday, 1-3, 6:30 | Steak House |
Covington | 18-F | James M. "Buddy" Adams (Susan) | James T. Williams (Martha) | Thursday, 2-4, 7:30 | Neal Banks Lions Pavilion |
Crawford County | 18-E | Sam E. Faust (Kay) | Janet R. Anderson (Howard) | Thursday, 1-3, 7:00 | Roberta United Methodist Church |
Cuthbert | 18-C | Chuck Lashley | Danny Peterson | Tuesday, 1-3, 7:30 | Boy Scout Hut |
Dade County | 18-A | James Morrison | Ben Hill | Tuesday, 2-4, 7:00 | Brocks Restaurant |
Dahlonega | 18-D | Joseph Brown (Joyce) | Charles Neil (Susanne) | Thursday, 2-4, 6:00 | Old Town Grill |
Dalton | 18-A | Lee Oliver | Allan Sitton | Thursday, 1-3, 6:30 | Oakwood Café |
Dalton Noon | 18-A | Raus Cohran | Vonda J. Bledsoe | Tuesday, 2-4, 12:00 | Jimmy's Restaurant |
Darien | 18-B | Roger Blauvelt (Regina) | Regina Blauvelt (Roger) | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Dawson | 18-C | Jack Davis | Hiram Peeler (Beverly) | Tuesday, 12:00 | Lions Clubhouse |
Dawsonville | 18-D | Frederic Pember (Susan) | Margaret Johnson | Monday, 1-3, 7:00 | Gold Creek Golf Club |
Decatur | 18-F | Eugenia "Genie" Massingale (Kenneth) | Kenneth R. Massingale PDG (Genie) | Monday, 2-4, 7:00 | First Christian Church |
Donaldsonville | 18-C | Caroline Chandler | Dehlia Skipper | Tuesday, 12:00 | Lions Hall |
Douglas | 18-B | Bradley Purcell | Cathy Threatt (Stanley) | Tuesday, 12:30 | Dougas Country Club |
Dublin | 18-F | David Woodburn | Ellen Allen (Tommy) | Wednesday, 2-4,12:00 | Dublin Country Club |
East Cobb | 18-A | Ken Dumbleton | Debbie Hennessey | Tuesday, 2-4, 7:00 | Classic Gourmet |
East Dublin | 18-F | Freddie Baugus | Kevin L. Tanner (Sabrina) | Tuesday, 1-3, 7:00 | East Dublin Community House |
Eastman | 18-C | Chris Martin | Bill Thornton | Tuesday, 12:00 | Side Track Café |
Echols County | 18-C | Claude Cox | Robert Davis ll | Tuesday, 2-4, 7:30 | Various |
Edison | 18-C | Martha Carrigan | Charles W. Mask (Mary) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Lions Building |
Elberton | 18-D | John W. "Johnny" Lutz (Natasha) | Aubrey Barden (Mary Coile) | Monday, 1-3, 7:30 | Elberton Civic Center |
Ellaville | 18-E | Lemuel Steetman | Mitchell E. Ellis (Janet) | Tuesday, 2-4, 7:30 | American Legion Hall |
Ellijay | 18-A | Mel Reynolds | Merle B. Howell | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ellijay Lions Barn |
Fitzgerald | 18-C | Shaen Elrod | Dr. Charles L. McWhorter (Kelly) | Tuesday, 12:00 | Dorminy Memorial Hospital |
Fleming | 18-F | Burl A. Johnson | Stanley A. Bourassa | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Folkston | 18-B | Janet Wilson | Mary Debelius | Monday, 2-4, 7:30 | Mikey's Pizza |
Forsyth | 18-E | Jo Shipman (Ron) | J. Cecil Daniels PDG (Elsie) | Monday, 2-4, 6:00 | Uncle Frank's Country Café and Inn |
Forsyth County | 18-D | Jerry Dupree (Karolyn) | John J. Capo (Jean) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Old Towne Country Restaurant |
Fort Gaines | 18-C | Bill Gleaton | William Pereau (Ruth) | Thursday, 1-3, 7:30 | Tommy's Restaurant |
Fort Valley | 18-E | Helen Shaw | Stacy Shy (Ken) | Monday, 2-4, 7:00 | Lions Clubhouse |
Francis Lake Area | 18-C | O. C. Prince (Virginia) | Judy Marcus (Harvey) | Thursday, 2, 7:00 | Farm House Restaurant |
Gainesville | 18-D | Dan Truluck (Mary Katherine) | Steve Leslie (Susan) | Tuesday, 12:00 | Gainesville Civic Center |
Gainesville Lanier | 18-D | David Coates (Charity) | Doris E. Farmer (Vernon) | Thursday, 1-3, 7:00 | Fire Mountain |
Garden City | 18-B | Harvey James | R. Bowen Jones (Dessella) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Garden City Community Center |
Gilmer County Latin | 18-A | Elizabeth Biggers | Romelia S. Roney | Monday, 1-3, 12:00 | Gilmer County Health Department |
Glascock County | 18-F | Cary Deal (Judy) | Kendall Chalker (Audrey) | Monday, 1-3, 7:00 | Usry's Diner |
Glennville | 18-B | Gloria Stubbs | Sherrie Wasson | Monday, 1-3, 6:30 | Glennville Garden Club |
Golden Isles | 18-B | Ron Gowen | Tommy Jenkins | Thursday, 1-3, 7:00 | Bennie's Red Barn |
Greenville | 18-E | Hannah Flynn | Carmen S. Simmons (Wade) | Thursday, 1-3, 7:30 | American Legion Hall |
Griffin | 18-E | Emil Larry Schultz (Myrna) | Earnest A. Hardy (Sue) | Tuesday, 1-3, 6:00 | Manhattan's Restaurant |
Grovetown | 18-F | James "Jim" Tate PDG | Cindy Greene | Tuesday, 2-4, 7:30 | Lions Clubhouse |
Hahira | 18-C | Tommy Stalvey | Harriet Crum | Tuesday, 3, 7:00 | Community Center |
Hapeville | 18-A | John Keeter | Cindy Cox | Thursday, 2-4, 6:30 | International House of Pancakes |
Harlem | 18-F | Randall Hill (Ruth) | Robert Knight (Susan) | Monday, 2-4, 7:15 | B G's Restaurant |
Harris County | 18-E | Joe Manning (Shirley) | Diane Andrews (Steve) | Monday, 1-3, 7:30 | Callaway Gardens Inn |
Hartwell | 18-D | Fred Radford | Joe Herbert Hornick (Betty) | Monday, 2-4, 7:00 | Korner Kitchen |
Hawkinsville | 18-C | Peggy Fauscette | Ray Y. Clemons | Tuesday, 2-4, 12:00 | Steak House |
Hazlehurst | 18-B | Phil Phillips | Lonnie V. Roberts PCC (Gina) | Saturday, 1, 8:00 | Poor Folks Restaurant |
Heard County | 18-E | Denny Rodgers (Karen) | Richard Nolley (Christine) | Monday, 2-4, 7:00 | Heard County Senior Center |
Hephzibah | 18-F | M. Faye Winters | Donna F. Winters | Thursday, 2-4, 7:00 | Jesse Carroll Community Center |
Hinesville | 18-B | Clifford Watson | Lillian Shurtleff | Monday, 1-3, 7:00 | Western Sizzlin |
Hoganville | 18-E | John McKibben (Eve) | Marion M. Shivers (Mary Sue) | Thursday, 1-3, 12:00 | Rodger's Bar-B-Que |
Ideal | 18-E | Donald A. Massey (Elizabeth) | John G. Turner (Kay) | Monday, 1, 7:00 | Ideal Community Center |
Jackson-Butts | 18-E | Harry C. Cordle (Ann) | Harry O. Thomas (Jean) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Home Café |
Jacksonville | 18-B | Eula W. Wells | Elizabeth H. Jones (Charles) | Monday, 1, 7:30 | Jacksonville Lions Club House |
Jasper | 18-A | Melanie Effer | Leslie Miller | Thursday, 2-4, 7:00 | Jasper Family Steakhouse |
Jefferson | 18-D | Dorothy Hunt (Buddy) | Edna R. Briggs (Larry) | Monday, 2-4, 6:30 | First Baptist Church |
Jekyll Island | 18-B | Howard Sculthorpe (Allene) | Edward T. Griffith (Jane) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Jekyll Inn |
Jesup | 18-B | Christine Ates | Tim Westberry | Tuesday, 2-4, 6:00 | Sybil's Restaurant |
Jones County | 18-F | Bobby R. Daniels (Christine) | Pat Daniels (Harold) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Fairgrounds |
Kingsland | 18-B | Warren Bennett | John Chauncey (Karen) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Lions Den |
LaFayette | 18-A | James Powelson | Larry Barrett | Thursday, 12:00 | Sweet Blossoms Party Shoppe |
LaGrange | 18-E | Matthew Orr (Amy) | Gerald C. Becham | Tuesday, 12:00 | Highland Country Club |
Lake Seminoe | 18-C | Jackie Taylor | Carol Addison (Leon) | Tuesday, 3, 7:00 | Spring Creek Volunteer Fire Department |
Lakeview- Ft. Oglethorpe | 18-A | Michael L. Torbett (Jimmie Ruth) | Sammy A. Torbett (Jessie) | Monday, 2-4, 7:00 | Park Place Restaurant |
Lanier County | 18-C | Rev. Ron Smith | John E. Berryhill | Wednesday, 2-4, 12:00 | Milltown Café |
Laurel Ridge | 18-F | Donald "Don" Trippe (Harriet) | Robert "Bob" Lansdell (Pat) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Rehoboth Presbyterian Church |
LaVista | 18-F | Raymond M. Baskette (Ruth) | Ralph C. Thomason (Readie) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Clairmont Presbyterian Church |
Lavonia | 18-D | James "Jim" Gothard (Priscilla) | Priscilla Gothard (James) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Shoney's |
Lawrenceville | 18-D | Bruce Mercora (Vonda) | Judy A. Stamsen (Pete) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Liberty Coastal | 18-B | Earnestine Phillips | M. L. Coffer (Beverly) | Tuesday, 1, 7:30 | Captain Joe's |
Lilburn | 18-D | Harold Walker | Susan Hart (Steve) | Monday, 1-3, 7:00 | John Boy's |
Lincolnton | 18-F | Randall Edmunds | Claire Walker | Thursday, 4, 7:00 | Home Café |
Loganville | 18-D | Laymon Brannon (Ellen) | Phillip R. Haulk (Libby) | Monday, 1-3, 7:30 | Southern Plantation |
Louisville | 18-F | Michael Poss | John H. Lewis (Karen) | Thursday, 2-4, 7:30 | Clubhouse |
Lumpkin | 18-C | C. Lewis Baldwin | Joannie B. Bowles | Monday, 1-3, 7:00 | Michelle's Restaurant |
Lyons | 18-B | J. Stan Bazemore | Ronald V. Hall | Monday, 2-4, 12:00 | Lyons First Baptist Church |
Macon | 18-E | James Moss | Joseph F. Moran (Cindy) | Tuesday, 12:30 | The Willow of Fifth |
Macon Cherry Blossom | 18-E | Edward Morley Adams (Scarlet) | Sue Norris (Donald) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Community Presbyterian Church |
Macon Cross Keys | 18-E | Alton Foster (Esther) | Maxine S. Hardwick | Thursday, 1-3, 6:30 | Chevy's Café |
Macon Evening | 18-E | David Sentel (Barbara) | Thomas A. Holmes (Debbie) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Macon Centerplex |
Macon Rutland | 18-E | Frank Anderson (Joan) | Horace R. Wilson (Beverly) | Thursday, 1-3, 7:00 | Community Center |
Madison | 18-F | Terry Evans (Sheree) | Jim Howell (Margaret) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Lions Club Building |
Manchester | 18-E | Nancy Withrow (Charles) | Tommy F. Thompson (Jeaneen) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Mac's Steak House |
Marietta | 18-A | James L. Wilmot | William M. Dodd lll (Lucy) | Thursday, 2-4, 7:00 | Marietta Conference Center |
Martin | 18-D | Herman L. Mooney (Aline) | Robert T. Stovall (Sandi) | Thursday, 1-3, 7:30 | Martin Community Center |
McCaysville | 18-A | Virginia Sue Powell | Eva M. Garrett (Jerry) | Tuesday, 1-3, 5:30 | El Sal Mexican Restaurant |
McDonough | 18-E | German Reyes | James A. Garland (Susan) | Monday, 2-4, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
McRae | 18-B | Edwin Baldwin | Jimmy Ray (Catherine) | Monday,12:00 | Little Ocmulgee State Park |
Menlo | 18-A | Virginia Welch | Beth Swords (Sid) | Monday, 1-3, 7:00 | Menlo Elementary School Cafeteria |
Metter | 18-B | J. R. Morgan Jr. (Mary) | James H. Wilcox (Sheron) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Western Steer |
Midville | 18-F | Scotty Womack | Ralph Sandeford | Monday, 2, 7:00 | Sandeford Clubhouse |
Milan | 18-B | Mather Stapleton | John Conrad Wahl | Monday, 3, 7:00 | Milan Masonic Hall |
Milledgeville | 18-F | Nathan Handberry (Darlene) | C. Wade Hodges (Shirley) | Thursday, 1-3, 7:00 | Golden Corral |
Millen | 18-F | George Parker | Lamar B. Gay (Mary Ellen) | Monday, 2-4, 7:00 | Masonic Lodge |
Monroe | 18-F | Gary H. Potter (Amy) | John F. Yencha (Claire) | Tuesday, 1-3, 11:30 | Monroe Country Club |
Moultrie | 18-C | Duncan Sinclair (Jan) | Peggy Tyson (Troy) | Monday, 2-4, 7:00 | Western Sizzlin |
Mountain View | 18-A | Howard E. German (Barbara) | Randall Conaway | Monday, 2-4, 7:00 | Wesley House |
National Hills | 18-F | William "Scott" Meehan | Casey Lowery | Friday, 1-3, 7:30 | Piccadilly Cafeteria |
Newnan-Coweta | 18-E | Kris Pope (Natachia) | Jo Ann T. Burns (Peter) | Tuesday, 1-3, 11:30 | Fire Mountain Grill |
Norcross | 18-D | Verne Boucher (Sybil) | Trudy Rudert (John) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Lions Club House |
North Decatur | 18-F | Joyce Faulkner (Steve) | Helen P. Troha | Monday, 3, 7:00 | Cozy's Restaurant |
North Dekalb | 18-F | Myron Strickland (Sybil) | Rachel Smelley (Carl) | Monday, 2-4, 7:30 | O'Charley's Restaurant |
Ocilla | 18-C | Mona Paulk | Tommy Robinson | Thursday, 2-4, 12:00 | Ocilla Community House |
Oconee | 18-D | Richard "Dick" Smith (Marilyn) | Robert L. Bob Davis (Bette) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Briarwood Baptist Church |
Odum | 18-B | Ben Pearce | John S. Ripley Jr. (Evelyn) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Odum Recreation Center |
Oglethorpe | 18-E | George Smith | Judy Martiny (Richard) | Thursday, 2-4, 7:30 | Lions Club House |
Oxford | 18-F | Sarah Cranford | Frank J. Davis Sr. (Sara) | Thursday, 1-3, 7:00 | Oxford Community Center |
Patterson | 18-B | Mary Cason | Etta Wainwright | Tuesday, 2-4, 7:00 | Lions Park |
Pauling County | 18-A | Donald Mathews | Cecilia Mathews | Thursday, 1-3, 7:00 | The Legacy |
Pelham | 18-C | Norma Jean Lauderdale (Charles) | Walter P. Sealy Jr. (Fran) | Tuesday, 2-4, 12:00 | Vault Restaurant |
Pembroke | 18-B | Cogie L. Scott (Gene) | Mark Zeitlin | Tuesday, 1-3, 7:00 | Pembroke Public Library |
Pike County | 18-E | Charles Bentley | Candy Perkry (Jeff) | Monday, 1-3, 7:00 | Zebulon Railroad Station |
Plains | 18-C | Wade Medlock | Dr. Clinton Holloway PDG | Monday, 2, 7:00 | Clubhouse |
Port Wentworth | 18-B | Burnice Woods | Charles Lively | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Club Ball Park |
Poulan | 18-C | Lyndel Ford | Alan Kimbro (Jan) | Thursday, 2-4, 7:30 | Poulan Recreation Building |
Quitman | 18-C | Danny Cox | Harvey Carmichael (Shirley) | Thursday, 1-3, 7:30 | Judy's Restaurant |
Reidsville | 18-B | Brad Anderson | Linda Curl | Monday, 3, 7:00 | Joe's Kountry Kettle |
Richmond Hill | 18-B | William T. McKay lll | William R. Cox Jr. (Jennifer) | Tuesday, 4, 7:30 | Various |
Rincon | 18-B | Loren Greenman (Susan) | Larry Steese (Betty) | Monday, 1-3, 7:00 | Freeloader's Restaurant |
Rincon Noon | 18-B | Danny Fries Sr. | Jacqueline Arden | Tuesday, 1-3, 12:15 | Rincon Police Department |
Rincon Savannah River | 18-B | David Kelly (Tracy) | Medie T.Still lll (Barbara) | Tuesday, 2-4, 7:00 | Barnes Restaurant |
Riverdale | 18-E | Susan J. Hubbard | Robert W. King PDG (Anna) | Thursday, 2-4, 6:00 | Ryans Steak House |
Rochelle | 18-C | Cedric Lavender | Kenneth McKie | Monday, 1-3, 7:30 | Rochelle Community Center |
Rock Spring | 18-A | Jeff Potts | Rick Potts | Tuesday, 2-4, 7:00 | Rock Spring BBQ |
Rockmart | 18-A | Ken Sargent | Larry L. Reynolds | Monday, 1-3, 7:00 | Ladies Club House |
Rome | 18-A | James L. Ham | Robert A. Swanson | Tuesday, 12:00 | Coosa Country Club |
Rossville | 18-A | Timothy Ellis | Charles Warren | Monday, 2-4, 7:00 | Lou's Burger House |
Roswell | 18-A | Alan Bethel | Stanley G. Shuford (Patsy) | Monday, 3, 7:00 | Doubletree Inn |
Royston-Franklin Springs | 18-D | Morris Andrews (Mazelle) | Mazelle Andrews (Morris) | Thursday, 1-3, 7:00 | Royston Depot Lions Club Building |
Sandersville | 18-F | Michael Franklin (Sandra) | Cliff Davis (Robyn) | Friday, 1:00 | Twin City Country Club |
Sandy Springs | 18-A | Stuart Levenson | George Bonito | Tuesday, 1-3, 7:00 | Sandy Springs Methodist Church |
Savannah | 18-B | Susan Speros | Welby L. Stayton (Shirley) | Thursday, 2-4, 12:30 | Savannah Golf Club |
Savannah Chatham South | 18-B | Charles E. Grefski (Leann) | Theresa Hickey | Tuesday, 2-4, 7:00 | Carey Hilliard Restaurant |
Savannah Hostess City | 18-B | Penny Maestretti | Jacqueline P. Ricks (William) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Home of Dorothy Henderson |
Savannah Port City | 18-B | Linda Larson | Jennifer Eisenhart | Tuesday, 1-2-3, 7:00 | Ryan's Steakhouse |
Senoia | 18-E | Gene Stell | James Baggarly | Monday, 2-4, 7:00 | East Coweta Senior Center |
Snellville | 18-D | Donald Hanna (Dale) | Norm E. Masters (Jean) PDG | Thursday, 1-3, 7:00 | Walton EMC Building |
Social Circle | 18-F | Steve Trantham (Kathy) | Kathy Trantham (Steve) | Monday, 1-3, 7:00 | Brenda's Place |
Soperton | 18-F | Charles Ellington (Valerie) | Scott Heaton | Thursday, 2-4, 7:00 | Soperton Community House |
South Cobb | 18-A | James Stanley | Bobby Thomas (Betty) | Monday, 1-3, 6:30 | South Cobb Community Center |
Sparta | 18-F | David Murray (Zel) | Robert P. Henry (Sherry) | Tuesday, 1-3, 1:00 | Country Folks Restaurant |
Springfield | 18-B | Michael T. Lee | Connie B. Walden | Wednesday, 2-4, 12:00 | Recreation Department |
Statesboro Noon | 18-B | Joe Bill Brannon (Sue) | Evelyn M. Kennedy (Jack) | Wednesday, 1-3, 12:00 | Ryan's Steakhouse |
Swainsboro | 18-F | Robert E. "Earl" Parrish (Linda) | Linda Parrish (Earl) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lynn & Bob's Barbeque |
Sylvania | 18-F | Florence Cook | James Hope (Rachel) | Monday, 2-4, 7:00 | R & D's Restaurant |
Talbotton | 18-E | Doyle Moore (Andrea) | Gary Page | Monday, 3, 12:00 | County Senior Center |
Tallapoosa | 18-E | Ken Rodgers | Kenneth E. Mugg | Thursday, 12:00 | City Mountain Park |
Taylor County | 18-E | Londi Harmon (Steve) | Phyllis Brand | Tuesday, 2, 7:00 | Fort Wayne Cantina |
Thomaston | 18-E | Ron Myatt | William G. Cliff (Penny) | Monday, 2-4, 7:00 | Chamber of Commerce |
Thomasville Noon | 18-C | Debra Gilbert | Patricia Johnson (Ed) | Tuesday, 12:00 | Plaza Restaurant |
Thomson | 18-F | Bruce Thompson | Anthony M. Pool | Tuesday, 7:00 | Lions Clubhouse |
Thomson Camellia City | 18-F | Jane Painter | Bonnie Martin | Monday, 2, 7:30 | Lions Club Building |
Tifton | 18-C | William Weldin | Richard B. Chalfant (Marjorie) | Tuesday, 1-3, 12:00 | Golden Corral |
Toccoa | 18-D | Wilbur Cornell (Brenda) | Joe B. Vaughn (Mary) | Thursday, 2-4, 12:00 | Gate Cottage |
Towns County | 18-D | Jane Richards (John) | Ron Day | Tuesday, 2-4, 7:00 | Young Harris College Dining Room |
Trion | 18-A | Robert Farrow (Marsha) | Jan Morris | Monday, 4, 6:30 | Trion United Methodist Church |
Tucker | 18-F | C. H. Davis Tarrer Jr. | John Phipps | Monday, 1-3, 7:00 | Country Café |
Twin City | 18-F | Loy Cowart (Jo) | Charles W. Stewart (Era) | Thursday, 1-3, 7:30 | Lions Clubhouse |
Unadilla | 18-C | Don Dupree Jr. | Mike Bowden | Thursday, 2-4, 12:00 | All State Restaurant |
Union County | 18-D | Kenneth Castle | Betty Gurr | Thursday, 2-4, 6:00 | Steves Steakhouse |
Union Point | 18-F | Timothy Bramlett (Carol) | D. H. Heffner (Joyce) | Tuesday, 1-3, 7:00 | Community Center |
University of West Georgia | 18-E | Engin Ozgoren | Selva Erkal | Thursday, 1-3, 7:00 | University Community Center |
Valdosta | 18-C | Dr. Deane Mink | Michael A. Bledsoe | Tuesday, 12:00 | O'Neals Restaurant |
Valdosta Evening | 18-C | Milford C. Lamb (Nancy) | Nancy R. Lamb (Milford) | Thursday, 2-4, 6:30 | Old Times Country Buffet |
Vidalia | 18-B | Tracy C. Clark (Laura) | Larry Edenfield (Lovetha) | Monday, 2-4, 6:30 | Captain's Corner |
Villa Rica | 18-E | Larry Cohrs | David G. Nyswander (Debbie) | Thursday, 2-4, 7:30 | Torliens Steak House |
Wadley | 18-F | Donald Hodges (Shirley) | Honey Faircloth | Monday, 1-3, 12:05 | Lions Club Building |
Warner Robins | 18-F | Harvey O. Ware | Richard L. Draper Jr. (Mary) | Thursday, 2-4, 6:30 | Ryan's Steakhouse |
Warner Robins Houston Peaches | 18-F | Doy Barks (Hank) | Eileen Parker (Walter) | Tuesday, 1, 6:30 | Kim's Kitchen |
Warner Robins Noon | 18-F | Robert Martin (Pauline) | John Kinsler (Martha) | Monday, 2-4, 12:00 | Ryan's Steakhouse |
Warwick | 18-C | Ray C. Pendley (Susie) | Debbie Marler (Coston) | Monday, 1-3, 7:00 | Lions Den |
Washington | 18-F | Mary Hubbard (Gene) | Lisa Drakis (Robbie) | Monday, 7:30 | Lions Club Building |
Waycross | 18-B | Keith Yarbrough (Kathy) | Thomas C. Gattis (Ruby) | Monday, 1:00 | Old Times Buffet |
Waycross Okefenokee | 18-B | Michael Robert Dixon (Phyllis) | Helen Murdock | Monday, 7:30 | Lions Clubhouse |
West Cobb | 18-A | Ron Strawn | Lester Dean PDG (Betty) | Monday, 1-3, 7:30 | Bailey's Restaurant |
West Jackson | 18-D | Dave Hill | Bobbie Sue Lord | Thursday, 1-3, 6:30 | Braselton Court House |
West Point | 18-E | Ken Young (Mary) | Eugene C. Roberts | Wednesday, 12:00 | Riverside Country Club |
White County | 18-D | Christopher M. Jaeger | Mickey Bailey | Monday, 2-4, 6:30 | Ma Gooch's |
Wilmington Island | 18-B | Donald W. Pope (Tina) | Stella Overstreet (Ron) | Tuesday, 1-3, 6:30 | Wilmington Island United Methodist Church |
Winder | 18-D | David Crosby | Michael Murray (Jean) | Thursday, 2-4, 7:00 | Lions Clubhouse |
Winder Noon | 18-D | Bill Beshears (Grace) | Gwen Hill (Bob) | Wednesday, 1-3, 12:00 | Golden Corral |
Winterville | 18-D | Larry J. Jobe (Susan) | David T. Busbin (Doris) | Monday, 2-4, 7:30 | Winterville Club House |
Woodbine | 18-B | Harvey L. Fry | Charles M. Quattlebaum (Sandi) | Monday, 2-4, 7:30 | Lions Club Building |
Woodstock | 18-A | Mike Slifeak | Kimberly Smith | Tuesday, 2-4, 7:00 | Latimer Hall |
Yatesville | 18-E | Robert E. Olive lll (Anne) | Jeannie Travis (Andy) | Monday, 1-3, 7:00 | Yatesville Senior Citizens Building |